Yukarı Çık
25 Ağu

10 Günlük Bayram Tatilinde Buenos Aires!

La-Boca-Colorful-Houses

Güney Amerika’nın Paris’i olarak bilinen Arjantin’in başkenti Buenos Aires’a neden gitmelisin, 7 maddede senin için sıraladık. Üstelik bayram tatili uzun, bu kadar uzak rotanın keyfini çıkarmak için ekstra avantaj sağlayacak. Keyifli hayal kurmalar 🙂

 

 1. Tangonun memleketi Buenos Aires’te sokaklarında bile inanılmaz dans şovlarına şahit olabilirsiniz. Milonga yani bir Tango dans çeşidi için turistlerin sıklıkla tercih ettiği bölge La Boca’ya alternatif isterseniz, lokallerin dans ettiği El Nino Bien’e gidebilirsiniz.

Buenos-Aires-TangoGörsel: www.rotka.org

 

2. MALBA yani The Latin American Art Museum  Of Buenos Aires dünyanın en iyi Latin Amerika koleksiyonlarından birine sahip. Frida ve ünlü aşkı Diego Rivera’nın da birçok eserini burada bulabilirsiniz.

malba argentinaGörsel: www.malba.org.ar

 

3. The Guardian’ın önerisine göre Shout Brasas and Drinks, Retiro; Bar du Marché, Palermo Hollywood; Pain et Vin, Palermo Soho ülkedeki en iyi bağların mahsüllerini keyifli bir atmosferde tadımlarla deneyebileceğiniz 4 harika mekan.

beef & wine argentinaGörsel: www.lookiwasthere.com

 

4. La Boca bu şehrin en keyifli, en renkli semti! Sokaklarda kaybolmak, yüzlerce fotoğraf çekilmek ve Instagram’da bol like almak istersen adres burası.

 

5. Müjdeler olsun! 1908’de inşaa edilen dünyanın en iyi opera evlerinden biri olarak varsayılan Teatro Colon yıllar süren restorasyondan çıktı. Opera, Bale ya da ünlü sanatçıların performanslarını izlemek için harika bir zaman!

OperaGörsel: http://teatrocolon.org.ar/

 

6. Arjantin denince akla ilk gelenlerden biri de Arjantin Bifteği. Evet, bunu denemeniz lazım ama sokak lezzetleri Choripan, Lomito, Empanadas mutlaka tadılmalı.

Görsel: www.bonappetit.com

 

7. Dünyanın En geniş caddesi Avenida 9 de Julio’dan karşıdan karşıya geçmek de bu şehirde yaşayacağınız ilginç deneyimlerden bir diğeri olacak.

Argentina-YolKaynak: www.pinterest.com

 

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın