Yukarı Çık
16 Ara

Sarı Yakalı’nın 2017 Dilekleri

dilekler-huzur-neredekal-com

2017 huzur, dostluk, iyilik ve birikimle dolu olsun!

Her yeni yılı yeni dileklerle karşılamak, temiz bir sayfa açmak, güzellikler dilemek artık olağan, sıradan ve gelenekselleşmiş bir durum. Peki kendin, sevdiklerin ve dünya için gerçekten bir şeyler yapabilir, harekete geçebilir misin? Neden olmasın! Mutlu bir 2017 için, işte dileyebileceklerin ve yapabileceklerin:

 

2017’den Dileğimiz Huzur

 

Geride bıraktığımız yılda aldığımız kötü haberler ve yaşadığımız kötü deneyimler ne yazık ki oldukça fazlaydı. Bu yüzden ülkemizin, bulunduğumuz bölgenin ve hatta yaşadığımız gezegenin en çok ihtiyacı olan şeylerden biri huzur yeni yılda. 2017’de her şeyin daha iyiye gitmesi, dünyanın daha huzurlu bir yere dönüşmesi için elinden gelen çok şey yok belki; ama en azından kendi iç huzurunu korumak için bir şeyler yapabilirsin. Umutsuzluğa kapılmak, mutsuz bir şehirliye dönüşmek yerine kendine yıl boyunca ufak kaçamaklar yaratabilir, doğayla başbaşa kalıp biraz olsun huzur bulabilirsin. Örneğin Kaz Dağları, eşsiz doğası ve sessizliğiyle aradığın destinasyon olabilir. Küçükkuyu‘daki Çakal İni‘nde konaklayabilir, evine oksijen, huzur ve dinginlik depolamış bir şekilde dönebilirsin.

Fotoğraf: dagakactim.blogspot.com

Fotoğraf: dagakactim.blogspot.com | Kapak Fotoğrafı: neredekal.com

 

2017’den Dileğimiz Dostluk

Bu yıl fark ettiğimiz bir diğer gerçek de şuydu ki, dünyanın barışa çok ihtiyacı olduğu o korkutucu dönemlerden birinde yaşıyoruz ne yazık ki. Dünya barışını sağlamaksa hiçbirimizin tek başına elinde olabilecek bir beceri değil. Diğer yandan barışa giden yolda en önemli değerlerin başkalarına yardım etmek ve dostluk bağlarını pekiştirmek olduğunu bilmelisin. Ve bu konuda yapabileceğin bir şeyler var! 2017’de, umutsuz olduğumuz anlarda dünyayı güzelleştirebilecek sosyal sorumluluk projelerine destek olabilir, yeni fikirlerle başkalarına yardım edebilirsin. Tabii yardımlaşmayı ve dostluğu evine kadar taşımanın da bir yolu var; 2017’de kentin barınaklarında sahiplenilmeyi bekleyen bir cana evini açmaya ve onunla sevgini paylaşmaya ne dersin?

Fotoğraf: patipedia.com

Fotoğraf: patipedia.com

 

2017’den Dileğimiz Birikim

Birçoklarının yeni yıldan dileği para olurken, bu kavramların her zaman mutluluk ve tatmini beraberinde getirdiğini söylemek mümkün değil. Oysa birikim ve zenginliğin bambaşka formları da var! Bir Sarı Yakalı olarak bu yolları çok iyi biliyorsun ve eminiz 2017’de de uygulamaya devam edeceksin. Şimdi haritanı aç ve sıradaki seyahat rotanı belirle. 2017’de yepyeni ülkeler, şehirler, kültürler ve lezzetler keşfet. Seyahat deneyimlerin seni çok daha zengin, çok daha iyi biri haline getirecek. Eğer seyahat önerilerine, yeni fikirlere ihtiyacın varsa, Seyahat Burada!

dilekler-birikim-1-huffingtonpost-com

Fotoğraf: huffingtonpost.com

Birikimin farklı bir yolu daha var ve çok uzaklara gitmeyi gerektirmiyor. Kendi şehrinde, kendi evinde, sanatın farklı formlarından kazanacağın çok şey var. 2017’nin kültür ve sanat takvimi şimdiden dolu dolu olmaya başladı bile… Yeni yılda da çağdaş sanatı, edebiyatı, müziği, tiyatroyu ve sinemayı yakından takip ederek ilham alabilir, zihnini ve ruhunu güzelliklerle geliştirebilirsin.

Fotoğraf: sf.funcheap.com

Fotoğraf: sf.funcheap.com

 

2017’den Dileğimiz İyilik

Ve tabii her şeyin başı iyilik, sağlık… İyi ve sağlıklı bir yıl geçirmenin, tamamen olmasa da senin elinde olduğunu biliyorsun zaten. Belki sabahları yarım saat erken uyanıp kısa bir koşuya çıkmak ya da belki bir senelik bir spor salonu üyeliği alıp biraz zorunda hissederek düzenli spor yapmaya başlamak, sağlıklı yaşam için ilk adımın olabilir. Sonrasında beslenme alışkanlıklarını gözden geçirmenin, mümkün olduğunca doğal ve taze ürünlerle beslenmenin geleceğini de tahmin ediyorsundur. Bugüne kadar yüzlercesini okuduğun o sağlıklı yaşam makalelerini cümle cümle tekrar etmeye gerek yok. Bizim senin için en büyük dileğimiz, sağlık ve iyiliğe giden yolun lezzetten de geçtiğini unutmaman ve yıl boyunca kendine doğal ürünlerle, gurme tariflerle muhteşem sofralar hazırlaman ve bu sofrayı daima sevdiklerinle paylaşman!

dilekler-lezzet-1wallpaperhd-com

Fotoğraf: 1wallpaperhd.com

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın