Yukarı Çık
6 Ara

2017 Ajandamız Dolmaya Başladı!

gelecek-konser

Sarı Yakalı, şehirdeki heyecan verici etkinlikleri aylar öncesinden ajandasına ekler!

Yeni yıl hızla yaklaşırken, 2017’nin ilk ayları için seni heyecanlandıracak etkinlikler de bir bir duyurulmaya başlandı. Gelecek konserler, müzikaller, festivaller ve sergilerle şimdiden ajandanı doldururken, 2016’nın en beğenilenlerinden henüz görmediğin oyunları, izlemediğin filmleri ve dinlemediğin albümleri de 2017 planların arasına dahil etmeyi unutma!

İşte, daha şimdiden 2017’yi iple çekmene neden olacak birkaç etkinlik önerisi:

 

Müzikal: West Side Story | 1-18 Mart 2017 @ Zorlu PSM

West Side Story | Fotoğraf: zorlupsm.com

West Side Story | Fotoğraf: zorlupsm.com

Birkaç yıldır geniş ve donanımlı sahnesi sayesinde Broadway ve West End kalitesindeki müzikalleri İstanbul’da izlememizi sağlayan Zorlu Performans Sanatları Merkezi, bu sezon seni de sevindireceğine emin olduğumuz yeni bir müzikal haberi verdi. Dünyanın en bilinen ve sevilen müzikallerinden West Side Story, dev bir prodüksiyonla 1-18 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul’da olacak. Romeo ve Juliet’in hikayesinin modern bir uyarlaması olan ve bu imkansız aşkı New York’un sokak çeteleri arasına taşıyan müzikalin Leonard Bernstein imzalı Maria, Tonight, Somewhere, America ve I Feel Pretty gibi şarkıların diline dolanacağına (hatta daha önce bu müzikali izlediysen adlarını okur okumaz mırıldanmaya başladığına) eminiz.

 

Sergi: Liman | 11 Ocak – 4 Haziran 2017 @ İstanbul Modern

Suni Patlama, Arslan Sükan, 2009 | Taha Tatlıcı Koleksiyonu | Görsel: arslansukan.com

Suni Patlama, Arslan Sükan, 2009 | Taha Tatlıcı Koleksiyonu | Görsel: arslansukan.com

İstanbul Modern, Karaköy limanındaki inşaat ve renovasyon çalışmaları nedeniyle kısa bir süre içinde yeni ve geçici mekanına, yine Karaköy’de bulunan Paket Postanesi binasına taşınacak. Müzenin bu yeni mekandak ilk süreli sergisi ise, konumuna göndermede bulunarak Liman başlığını taşıyor. Yüzyıllar boyunca önemli bir liman kenti olan İstanbul’un verdiği ilhamla geçmişten günümüze Türk sanatındaki liman göndermelerini bir araya getirecek olan sergide Fausto Zonaro‘dan Burhan Doğançay‘a, Ara Güler‘den Serkan Özkaya‘ya birçok farklı dönem ve akımdan sanatçının eserlerini bir arada görebileceksin.

 

Konser: Oscar and the Wolf | 21 Ocak 2017 @ Volkswagen Arena

Oscar and the Wolf | Fotoğraf: stubru.be | Kapak Fotoğrafı: sportpalais.be

Oscar and the Wolf | Fotoğraf: stubru.be | Kapak Fotoğrafı: sportpalais.be

İlk olarak Orange Sky single’ıyla tanıdığımız, ardından Entity albümüne hayran kaldığımız Oscar and the Wolf, bir kez daha İstanbul’a geliyor ve 2017’nin ilk konuklarından biri oluyor. Acele et, çünkü Volkswagen Arena’nın etkileyici akustiğinde, doyamadığın sesine kulak verebileceğin ve sahne performansına tanık olabileceğin Oscar and the Wolf‘un konser biletleri bugüne kadarki tüm Türkiye ziyaretlerinde olduğu gibi hızla tükeniyor.

 

Tiyatro: Dünyaya Gözlerimden Bak | 2016-2017 Sezonu @ D22 Köşk

Dünyaya Gözlerimden Bak | Fotoğraf: artfulliving.com.tr

Dünyaya Gözlerimden Bak | Fotoğraf: artfulliving.com.tr

Geçtiğimiz iki sezon boyunca Galata’da eski bir ekmek fırınında izleyicisiyle buluşan tiyatro topluluğu D22, yeni sezona iddialı bir başlangıç yaptı. D22’nin yeni oyunu Dünyaya Gözlerimden Bak, üç bölümden oluşuyor ve üç askerin deneyimlerinden yola çıkarak savaşa dair farklı bakış açıları sunuyor. Oyun, daha önce yurt dışında örneklerini görmüş olabileceğin heyecan verici bir tiyatro tekniğiyle sahneleniyor; Dünyaya Gözlerimden Bak‘ı izlerken yerinde oturmayacak, Kadıköy Hasanpaşa’daki tarihi bir köşkün odaları arasında dolaşacaksın.

 

Film Festivali: 16. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali | 16-26 Şubat 2017

gelecek-if

İstanbul’un en büyük sinema etkinliklerinden biri olan !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali‘nin 16. yılında gerçekleşeceği tarihler belli oldu. Başta ilham verici ilk filmleri bir araya getiren yarışma bölümü Keş!f olmak üzere farklı coğrafyalardan şaşırtıcı, ters köşeye yatıran, yaratıcı bağımsız filmleri bir araya getiren film festivali, programını, etkinliklerini ve konuklarını önümüzdeki haftalarda açıklayacak.

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın