Yukarı Çık
19 Tem

48 Saatte “SÖYLE ONA” Viyana

Viyana Kapak Slider

Viyana tam bir sanat ve tarih şehri. Kültürel ögelerini bugüne kadar özenle korumuş olmasının yanı sıra, modern zamanlara da doğru cevapları vermiş olan Viyana Avrupa’daki en etkileyici şehirlerden bir tanesi. Biz de hazırladığımız 48 Saat’te #SöyleOna Viyana Rehberi ile bu güzel şehrin hem klasiklerini hem de yeni deneyimlerini sizlere paket olarak sunmak istedik. İyi Keşifler!

Gün 1 – Sabah

Güne Viyana’nın klasik buluşma yeri Albertina Müzesi önünde başlamanı öneririz. Müzenin hemen arkasında kalan Burggarten Park’ında keyifli bir yürüyüş sonrası parkın içindeki etkileyici bina PalmenHaus’ta yani Botanik Bahçesinde kahvaltı yapabilirsin. Mekanın yüksek tavanı, harika ışık alması ve bitkilerle dolu olması sana huzur verecek.

PalmenHausGörsel: http://www.monsoonandbeyond.com

Şehirde görmenin gerektiği oldukça çok müze var ama stres yok! Biz senin için en önemlilerini seçtik. Belvedere Sarayı ve Leopold Müzesi Viyana’nın sanat tarihinin derinliklerine dalmak isteyen herkesin mutlaka gitmesi gereken iki müze. Meşhur Klimt’i daha iyi anlamak, dünya gözü ile ünlü eseri Kiss’i görmek için harika fırsat!

 

Gün 1 – Öğle

Şehrin klasik tatlı ritueli için en bilindik lokasyon Cafe Sacher. Her daim önü kuyruk olan bu mekanın meşhur Sacher’ini mutlaka denemen lazım. Zamanında soylulara servis için kral aşçısı tarafından hazırlanmış olan geleneksel kayısı marmelatlı çikolatalı pasta dillere destan. Bu mekan yalnızca tatlısı için değil, kendini sarayda tatlı yiyor gibi hissetmek için de listeye eklenmeli.
sacherCafe Wien

 

Gün 1 – Akşam 

Opera’nın başkenti olan bu şehirde canlı bir performans izlemeden gitmek olmaz. Viyana, 365 günün neredeyse 300’ünde klasik ve yeni yorumlarıyla birçok performansa ev sahipliği yapıyor. Güncel programları takip etmek ve biletler hakkında bilgi almak için www.wien.info’yu takip edebilirsin.

 

Gün 2 – Sabah

Bu sabah şehrin biraz merkezinden uzaklaşarak meşhur kraliçe Sisi’nin sarayı Schönbrunn’a gitmeni öneriyoruz. Buraya Sisi’nin hikayesini dinleyip sonunda para saadet getirmiyor demek, bir bakışta sonunu göremediğin devasa bahçede kaybolmak, sarayın içindeki hayvanat bahçesinde tekrardan çocuk hissetmek için gitmelisin.

DSC03306

 

Gün 2 – Öğle

Şehre dönüşle birlikte modern Viyana duraklarını keşfe başlayabilirsin:

  • Geç bir kahvaltı için, her geçen gün ününe ün katan kahvaltı/brunch mekanı Ulrich’i denemelisin.

DSC03408

  • Şehrin en iyi Vegan Dondurması için Veganista’ya uğramalısın. Yabanmersinli ve Matcha’lı önereceğimiz 2 farklı lezzet.

DSC03435-01

  • Modern Sanat seviyorsan MUMOK’un güncel sergi & performanslarına göz atmalısın.

MUMOK vien

  • Tasarım & hediyelik alışverişi için MAK Design Shop, ByThom, Luv The Shop 1.bölgede yer alan beğeneceğine emin olduğumuz dükkanlar, bunları da rotaya almalısın.

 

Gün 2 – Akşam 

Viyana seyahatini layığıyla tamamlamak için son adım ise bir kadeh eşliğinde tadını çıkaracağın leziz bir şinitzel bulmak. Biz sana şehrin en meşhuru Figlmüller yerine güçlü bir alternatif olan Huth’u önereceğiz. Burası hem gastronomi ödüllü hem de henüz turistlerin keşfetmediği tam bir #söyleona mekanı.

Akşam yemeği çıkışında arkadaşlarınla keyfine devam etmek istiyorsan Viyana’nın en meşhur barlarından olan Unger & Klein’e uğrayabilir, Viyana’ya yakışır bir veda yaşayabilirsin.

Huth ŞinitzelGörsel: Huth Resmi Sayfası

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

1Yorum
  • Bülent Doğan

    Çok güzel bilgiler.

    21 Temmuz 2017 at 15:10 Cevapla

Cevap bırakın