Yukarı Çık
24 Haz

Açıkhava Sineması İçin En İyi Öneriler

uniq 2 - bikahvebikeyif.com

Yazın, sinema ve serinliği buluşturan açıkhava sinemaları şehrin dört bir yanında seni bekliyor!

Yoğun geçen bir haftanın ardından, eğlenceli, ilham verici ya da kafa dağıtıcı bir film izlemek üzere sinemaya gitmek çoğu zaman hafta sonuna iyi bir başlangıç anlamına geliyor. Ve sıcak yaz gecelerinde bunu çok daha güzelleştiren bir seçeneğin var: Sinema keyfini dışarıya taşıyan etkinlikler! Ormanın içinde, Boğaz’ın yamaçlarında ya da havuzun başında… Dinlenmek ve kafanı boşaltmak için ihtiyacın tam olarak nasıl bir ortamsa, aradığın deneyim önerilerimiz arasında!

 

UNIQ Açıkhava Sinema Geceleri

UNIQ Açıkhava Sinema Geceleri | Fotoğraf: effect.com.tr | Kapak Fotoğrafı: bikahvebikeyif.com

UNIQ Açıkhava Sinema Geceleri | Fotoğraf: effect.com.tr | Kapak Fotoğrafı: bikahvebikeyif.com

Vizyon filmlerine festival tadında alternatifler sunan Başka Sinema‘nın sıkı takipçilerindensen, yaz boyunca Başka Sinema’nın Üstü Açılıyor! sloganıyla sezonun Başka Sinema filmlerinin açıkhavaya taşınmasına çok sevineceksin. Yaz boyunca her pazar, pazartesi ve perşembe akşamı Maslak’taki UNIQ İstanbul‘da, ormanın ortasındaki açıkhava sahnesinde kurulan perdede kaçırdığın ya da yeniden izlemek istediğin birbirinden başarılı yerli ve yabancı filmleri bulman mümkün. Örneğin temmuz ayının programında Cate Blanchett ve Rooney Mara’lı dönem filmi Carol, Oscar ödüllü Amy Winehouse belgeseli Amy ve yabancı film Oscar’ının geçtiğimiz yılki sahibi Son of Saul (Saul’un Oğlu) da var. Çimenlerin üzerine uzanıp, yıldızların altında film izlemek gibisi var mı!

 

ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları

ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları | Fotoğraf: Erhan Yüksel, facebook.com/enkakultur

ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları | Fotoğraf: Erhan Yüksel, facebook.com/enkakultur

Yaz aylarını güzelleştiren bir diğer açıkhava etkinlik serisi, her yaz ENKA Kültür Sanat tarafından düzenlenen ve programında sinema filmlerinin yanı sıra konser ve tiyatro oyunlarının da bulunduğu buluşmalar… Doğal bir serinlik vadeden Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nda film izlemek, özellikle İstinye civarında yaşıyorsan yorulmadan ve ertesi gün işe gitmen gerektiğini unutarak yapabileceğin en güzel aktivite. Yaz boyunca her salı ve çarşamba gerçekleşecek gösterimlerden temmuz ayında seni bekleyen filmler arasında sezonun ağır topları, The Revenant (Diriliş), Bridge of Spies (Casuslar Köprüsü), Star Wars: The Force Awakens (Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor) da var.

 

Bü(s)k Açıkhava Film Gösterimleri

Bü(s)k Açıkhava Film Gösterimleri | Fotoğraf: boun.edu.tr

Bü(s)k Açıkhava Film Gösterimleri | Fotoğraf: boun.edu.tr

İstanbul’un en güzel manzaralarından birine sahip olan Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’nde film izlemek de seçeneklerin arasında. Salı ve perşembe günleri, Boğaziçi Üniversitesi Sinema Kulübü tarafından gerçekleştirilecek gösterimler, eğer okulun mezunlarındansan sana sinema keyfinin yanında bir yuvaya dönüş hissi de yaşatabilir! Okul dışından izleyicilere de açık ve ücretsiz olan gösterimlerde izleyebileceğin filmler arasında Vivre Sa Vie (Hayatını Yaşamak) ve Lost Highway (Kayıp Otoban) gibi klasiklerin yanı sıra Gone Girl (Kayıp Kız) ve La grande bellezza (Muhteşem Güzellik) de yer alıyor.

 

Cinecity Trio Açıkhava Sineması

Fotoğraf: Uğur Bektaş, istanbul.com

Cinecity Trio Açıkhava Sineması | Fotoğraf: Uğur Bektaş, istanbul.com

Anadolu yakasında yaşıyorsan açıkhava sineması keyfinden mahrum kalmana gerek yok. Üstelik Avrupa yakasındakileri kıskandıracak bir ortamda, havuz başında, minder ve şezlonglar üzerinde film izlemenin tadını çıkarabilirsin. Batı Ataşehir’deki Cinecity Trio‘nun yaz boyunca her çarşamba, cuma ve pazar akşamı 21.30 seansında gerçekleştirdiği açıkhava gösterimleri, eğlenceli ya da romantik vizyon filmlerini yaz geceleriyle buluşturuyor. Örneğin bu haftanın filmi Teenage Mutant Ninja Turtles (Ninja Kaplumbağalar)!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın