Yukarı Çık
2 May

Akşam Sineması: About Time (Zamanda Aşk)

about time - kapak

Yoğun bir gün geçirdin. Dinlenmeye ihtiyacın var. Ama erkenden yatıp uyuyacak kadar da pes etmiş değilsin.İşte böyle akşamlarda yapılacak en iyi şeyin atıştırmalık bir şeyler hazırlayıp ya da dışarıdan yemek söyleyip koltuğa yayılmak ve şarabın yanında iyi gidecek bir film seçip izlemeye koyulmak olduğunu biliyorsun.

about_time

Zamanda yolculuk fikri, sinemada ve edebiyatta büyük çoğunlukla bilimkurgu türünün beslendiği fikirlerden olsa da, sana bugün önereceğimiz film olan About Time (Zamanda Aşk), yine bu fikir etrafında şekillenmesine rağmen bir romantik komedi! Sonuçta, hangimiz zamanda geri dönüp hayatımızın aşkı ile birlikte olabilmemize engel olan yanlışlarımızı düzeltmek, o özel insanla ilk karşılaşmamızı ya da sohbetimizi mükemmel kılmak istemezdi ki… Ya da şöyle diyelim, hangimiz zamanda yolculuk yeteneğine sahip olsa, bunu özel hayatında kullanmazdı ki?

about time 1

Notting Hill‘in senaristi, Bridget Jones’s Diary‘i sinemaya uyarlayan senarist ve en önemlisi birçoğumuzun en iyi romantik komediler listesinde üst sıralarda yer alan Love Actually‘nin yönetmeni olarak tanıdığımız Richard Curtis, bir kez daha sımsıcak ve romantik bir hikayeye imza atmış. Üstelik bu kez sıradan gözüken ve sıradan bir aşk hikayesi yaşayan kahramanlarımızdan Tim, hiç de sıradan bir insan değil! Tim, 21 yaşına adım attığı gün babasının paylaştığı bir sır ile, ailenin erkeklerinin nesillerdir zamanda yolculuk edebilme yeteneğine sahip olduğunu ve bunu bir sır olarak sakladıklarını öğreniyor. Önce saklaması zor bu sırrın altında ezilen, yeteneğini nasıl kullanacağını ve işlemin kurallarını öğrenmeye çalışıyor. Ardından hayatının aşkı Mary ile tanışıyor ve ihtiyacı oldukça zamanı geri alarak aralarındakini mükemmel bir ilişkiye dönüştürüyor. Daha fazlasını açık etmeyelim ama kulağa bu kadar cazip gelen bu yeteneği kullanmanın çok da kolay olmadığını unutma!

UNDATED -- Undated handout photo of Tim (DOMHNALL GLEESON) and Mary (RACHEL MCADAMS) in "About Time", the new comedy about love and time travel from writer/director Richard Curtis, which discovers that, in the end, making the most of life may not need time travel at all. HANDOUT: Murray Close/ Universal Studios.

Başrollerini Domnhall Gleeson ve Rachel McAdams‘ın paylaştığı 2013 yapımı filmde, İngiliz sinemasının sevilen isimlerinden Bill Nighy de Tim’in babası olarak karşına çıkacak. Seni hem zamanda hem de Londra sokaklarında bir gezintiye çıkaracak About Time‘ın sonuna gelir gelmez, zamanı geri alıp yeniden izlemek isteyeceksin.

İyi seyirler!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın