Yukarı Çık
16 Mar

Akşam Sineması: Burnt (Çok Pişmiş)

burnt 1

Yoğun bir gün geçirdin. Dinlenmeye ihtiyacın var. Ama erkenden yatıp uyuyacak kadar da pes etmiş değilsin.

İşte böyle akşamlarda yapılacak en iyi şeyin atıştırmalık bir şeyler hazırlayıp ya da dışarıdan yemek söyleyip koltuğa yayılmak ve şarabın yanında iyi gidecek bir film seçip izlemeye koyulmak olduğunu biliyorsun.

burnt

Sana bu haftaki önerimiz bir restoran filmi, Burnt olacak. Ve bu film seni Londra’nın en lükse restoranlarına ve bu restoranların mutfağında efsaneleşmiş isimlerin rekabetinin ortasına götürecek.

burnt 1

Güleryüzlü ve yakışıklı Bradley Cooper’ı filmin başında, dünyanın ücra bir köşesinde, oldukça salaş bir restoranda istiridye ayıklarken bulacaksın. Bunun kendi kendisine verdiği bir ceza olduğunu öğrenmen için fazla beklemen gerekmeyecek. Dünyaca ünlü şef Adam Jones, kötü alışkanlıkları ve kabul edilmez davranışları nedeniyle kariyerini altüst ettikten sonra inzivaya çekilmiş olduğunu anlayacaksın çünkü. Asıl hikayemizse Adam Jones’un Londra’da mutfakların devler ligine dönüşü ile başlayacak. Şef, eski rakipleriyle karşı karşıya gelecek, yeni dostlar edinecek ve yeni restoranına üçüncü Michelin yıldızını kazandırmak için var gücüyle çalışacak.

burnt 2

Bradley Cooper’ın yanı sıra, filmde güzel oyuncu Sienna Miller, Alman sinemasının sevimli yüzü Daniel Brühl ve bu yıl birçok filmde karşına çıkan Alicia Vikander de rol alıyor. En son August: Osage County adlı filmini izlemiş olabileceğin John Wells’in yönettiği Burnt, iştahını arttıracak yemek sahneleriyle ve Londra’nın güzellikleriyle bezeli.

İyi seyirler!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın