Yukarı Çık
24 Mar

Akşam Sineması: Conversations with Other Women (Başka Hatunlarla Muhabbetler)

cwow

Yoğun bir gün geçirdin. Dinlenmeye ihtiyacın var. Ama erkenden yatıp uyuyacak kadar da pes etmiş değilsin.

İşte böyle akşamlarda yapılacak en iyi şeyin atıştırmalık bir şeyler hazırlayıp ya da dışarıdan yemek söyleyip koltuğa yayılmak ve şarabın yanında iyi gidecek bir film seçip izlemeye koyulmak olduğunu biliyorsun.

cwow

Bu hafta on yıl öncesine gidiyor ve izleyebileceğin en farklı aşk filmlerinden birini öneriyoruz sana: Helena Bonham Carter ve Aaron Eckhart’ın karşılıklı döktürdüğü Conversations with Other Women.

cwom 1

Bir düğün davetindesin; bir kadın ve bir erkek flört etmeye başlıyorlar. Derken ekran bir çizgiyle ikiye bölünüyor, biri kadının gözününden erkeği, diğeri erkeğin gözünden kadını görecek şekilde…Flört barizleşmeye, cinsel gerilim artmaya devam ettikçe iki farklı gözün nasıl farklı detaylara dikkat ettiğini, birbirini nasıl gördüğünü inceleyeceksin sen de. Düğün terk edilecek, otel odasına geçilecek ve muhabbet koyulaştıkça koyulaşacak.

cwow

Bu kadın ve erkek, birbirlerini yıllardır tanıyormuşçasına konuştukça, kavga ettikçe ve cilveleştikçe senin de diyaloglarının bir bölümünde kendi hayatından izler bulacağın kesin. Amerikan Bağımsız sinemasının en minimal, en samimi örneklerinden olan bu filmi kesinlikle izlemelisin; tercihen yanında ikinci biriyle birlikte!

İyi seyirler!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın