Yukarı Çık
29 Mar

Akşam Sineması: Hope Springs (Aşk Yeniden)

Kay Soames (MERYL STREEP) and Arnold Soames (TOMMY LEE JONES) in Columbia Pictures' HOPE SPRINGS.

Yoğun bir gün geçirdin. Dinlenmeye ihtiyacın var. Ama erkenden yatıp uyuyacak kadar da pes etmiş değilsin. 

İşte böyle akşamlarda yapılacak en iyi şeyin atıştırmalık bir şeyler hazırlayıp ya da dışarıdan yemek söyleyip koltuğa yayılmak ve şarabın yanında iyi gidecek bir film seçip izlemeye koyulmak olduğunu biliyorsun.

hope springs

Yetenekleri defalarca kanıtlanmış ve takdir edilmiş iki usta oyuncu ile, sımsıcak bir aşk filmi var bu hafta listemizde: Hope Springs. Meryl Streep ve Tommy Lee Jones, filmde evliliklerini kurtarmaya çalışan bir çifti canlandırıyor.

hs 1

İster biriyle birlikte ol ister o kişinin hayallerini kuruyor ol, otuz senelik bir evliliğin kolay korunacak bir duygusal ilişki olmadığını bildiğine eminiz. Hope Springs‘de karşımıza çıkan çift, Kay ve Arnold, bunu korumayı başarmışlar ve otuz senedir birlikteler. Fakat orta yaş krizleri mi dersin, alışkanlık ve monotonluk mu; sorunları var. Kay evliliğini kurtarmak için kitabını okuduğu bir doktordan profesyonel yardım almaya karar verse de, huysuz eşini bir haftalık terapi seansları için Connecticut’a gitmeye ikna etmek pek kolay değil. Gitseler bile, bu bir haftanın evliliklerini kurtarmayı bırak, her şeyi daha kötü hale getirmeyeceği garanti değil. 

Kay Soames (MERYL STREEP) and Arnold Soames (TOMMY LEE JONES) in Columbia Pictures' HOPE SPRINGS.

Oscar kraliçesi Meryl Streep, bu filmdeki rolüyle Akademi’nin radarına girememiş olsa da, Tommy Lee Jones ile karşılıklı döktürüyor bize kalırsa. Yönetmen koltuğunda ise “The Devil Wears Prada” ve “Marley & Me” gibi filmlerini izlediğimiz David Frankel var. Üstelik film ilişkilere dair söylediği sımsıcak sözlerle, verdiği akılcı tavsiyelerle her yaştan çifte ve çift adayına bir şeyler katabilecek türden. Daha ne olsun!

İyi seyirler!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın