Yukarı Çık
31 May

Akşam Sineması: I Give It a Year (Bu Aşk Fazla Sürmez)

i give it a year 1

Yoğun bir gün geçirdin. Dinlenmeye ihtiyacın var. Ama erkenden yatıp uyuyacak kadar da pes etmiş değilsin.İşte böyle akşamlarda yapılacak en iyi şeyin atıştırmalık bir şeyler hazırlayıp ya da dışarıdan yemek söyleyip koltuğa yayılmak ve şarabın yanında iyi gidecek bir film seçip izlemeye koyulmak olduğunu biliyorsun.

i_give_it_a_year_ver2

İtiraf et, beraber olduklarını duyduğunda ilişkilerinin fazla sürmeyeceğine dair öngörünü dedikodu formunda paylaştığın çiftler kesin olmuştur. Bu hafta sana önereceğimiz I Give It a Year (Bu Aşk Fazla Sürmez) tam olarak bu dedikodunun uzun metrajlı film hali! Hatta işi biraz daha abartarak bunu sıradan bir beraberlik için değil, bir evlilik için yapıyor. Henüz ilk sahnesinde düğünlerine konuk olduğumuz Nat (Rose Byrne) ve Josh (Rafe Spall)’ın davetlilerinden biri diğerinin kulağına fısıldıyor filmin adını: Bu evlilik en fazla bir yıl sürer.

i give it a year 2

I Give It a Year‘ın bildiğin romantik komedilere benzemediği kesin; filmin başında tanışan ve film boyunca bir araya gelmeye çalışan bir çiftin aksine, filmin başında evlenen ve film boyunca ayrılmaya çalışan bir çiftin hikayesini izleyeceksin. Üstelik İngiliz usulü komedinin en yoğun şekilde seni güldüreceği bir senaryo ve başarılı komedyenler eşliğinde: Filmde ana karakterlerimizin yaşamlarına eşzamanlı olarak girerek ilişkilerini daha da çıkmaza sokan Chloe (Anna Faris) ve Guy (Simon Baker), Josh’ın baştan aşağı uygunsuz bir insan olan yakın arkadaşı Danny (Stephen Merchant) ve mesleğinin yüz karası bir çift terapisti Linda (Olivia Colman).

i give it a year 3

I Give It a Year‘ın ardında, komedideki başarısı tescilli bir senarist, tarzına Sacha Baron Cohen’in şov ve filmlerinden alışık olabileceğin Dan Mazer var. Film, komedideki başarısı defalarca tescillenmiş senaristin ilk yönetmenlik denemesi… Kahkahalar atacağın, seni ters köşeye yatıracak bu komedi, doğru insanı bulmak için hiçbir zaman geç olmadığını ve eğer onu çoktan bulmuşsan ne kadar şanslı olduğunu da gösterecek.

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın