Yukarı Çık
16 May

Akşam Sineması: Kate & Leopold (Büyülü Çift)

kate leopold 3

Yoğun bir gün geçirdin. Dinlenmeye ihtiyacın var. Ama erkenden yatıp uyuyacak kadar da pes etmiş değilsin.İşte böyle akşamlarda yapılacak en iyi şeyin atıştırmalık bir şeyler hazırlayıp ya da dışarıdan yemek söyleyip koltuğa yayılmak ve şarabın yanında iyi gidecek bir film seçip izlemeye koyulmak olduğunu biliyorsun.

kate leopold poster

Bazen, tanıştığın insanların sanki farklı bir yüzyıla ait olduğunu, başka bir zamanda yaşıyormuş gibi davrandığını hissedersin ya… İşte sana bu hafta önereceğimiz filmde işin aslı biraz daha karmaşık: İlk karşılaşmalarından itibaren garip bir bağ kuran ve Kate & Leopold (Büyülü Çift) filmine adını veren Kate ve Leopold, gerçekten de farklı yüzyıllara aitler!

kate leopold 1

Bir yanda 21. yüzyılın New York’unda başarılı bir iş kadını olan Kate, bir yanda 19. yüzyılın New York’unda parasız kalmış ailesinin varlığını arttırmak için zengin bir kadınla evlenmeye zorlanan İngiliz asıllı baron Leopold… Kate’in çılgın mucit ex’inin Brooklyn Köprüsü’nün ayakları altında bir zaman tüneli bulması ve işlerin oldukça ters gittiği bir bilimsel deney sonrasında, Leopold’un kendini 21. yüzyılda bulmasıyla başlıyor hikayemiz. İki yüzyıl arasındaki sosyal ve teknolojik farklılıklar bir yana, karşılaşmalarından itibaren birbirlerine karşı bir çekim hisseden ikilinin sıra dışı aşk hikayesi seni (tabii ki) oldukça güldürecek. Senden iki yüz yaş büyük birine aşık olduğunu düşünsene!

kate leopold 2

Milenyumun hemen başında, 2001 yılında James Mangold tarafından çekilen Kate & Leopold‘un başrollerini 90’lar romantik komedilerinin vazgeçilmez aktrisi Meg Ryan ve bugünlerde Wolverine olarak görmeye alıştığımız Hugh Jackman paylaşıyor. Filmin Sting tarafından seslendirilen, Oscar’a aday gösterilmiş romantik şarkısı Untilin de diline dolanacağına eminiz.

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın