Yukarı Çık
14 Haz

Akşam Sineması: Last Chance Harvey (Aşka Son Şans)

last chance harvey 1

Yoğun bir gün geçirdin. Dinlenmeye ihtiyacın var. Ama erkenden yatıp uyuyacak kadar da pes etmiş değilsin.İşte böyle akşamlarda yapılacak en iyi şeyin atıştırmalık bir şeyler hazırlayıp ya da dışarıdan yemek söyleyip koltuğa yayılmak ve şarabın yanında iyi gidecek bir film seçip izlemeye koyulmak olduğunu biliyorsun.

last_chance_harvey_xlg

Belirli bir yaşın üstündeki kimselerin aşık olmasının sıra dışı olarak algılanması ne garip! Oysa aşk her yaşta, her koşulda güzel… Bu hafta aşkın yaşı olmadığını kanıtlayan, sımsıcak ve romantik bir film önereceğiz sana: Last Chance Harvey (Aşka Son Şans). Oyunculuk yetenekleri defalarca tescillenmiş iki yıldızı, Dustin Hoffman ve Emma Thompson‘ı bir araya getiren film, seni Londra sokaklarında aşkın peşinden sürükleyecek.

last chance harvey 2

Filme adını veren Harvey Shine, New York’ta yaşayan bir müzisyen ve ilerleyen yaşıyla birlikte patronlarının onun müziği yerine daha genç isimleri tercih etmeye başladığının farkında. Uzun zaman önce boşanmış; annesi ve yeni eşiyle birlikte Londra’da yaşayan kızından uzaklaşmış. Hafta sonu için kızının düğünü için geldiği ve alışık olmadığı bu kentte, kızının üvey babasıyla daha sıkı bir bağ kurduğunun farkına varıyor ve yağmurlu Londra atmosferinin de etkisiyle hüzün doluyor. Diğer yanda ise Kate Walker var: Hiç evlenmemiş, yaşı ilerledikçe umudunu yitirmiş ve üst üste gelen randevulardan gittikçe bunalmış güzel bir kadın… Harvey ve Kate’in bir pub‘da kesişen yolları, her ikisinin de ruhuna iyi gelen, her ikisinin de modunu yükselten bir romansa dönüşüyor.

last chance harvey 3

Thames Nehri’nin kıyısında, Londra’nın parklarında ve yağmurlu sokaklarında geçen bu duygusal filmle aşka yeniden aşık olman çok kolay! Joel Hopkins imzalı Last Chance Harvey‘nin, iki usta oyuncunun doğal, içten ve gülümseten performanslarıyla tam da bir hafta içi akşamı için aradığın film olduğunu göreceksin!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın