Yukarı Çık
16 Eki

Arnavutköyü Keşfe Ne dersin?

SLIDER BOYUT ARNAVUT

Arnavutköy son zamanların dikkatleri üzerine çeken yıldız semti!  Avrupa Yakası sahil şeridinin en güzellerinden Arnavutköy’ü altına üstüne getiriyor, tam senlik bir gün planlıyoruz. İyi Keşifler!

Güne Hudson’ın keyifli kahvaltısıyla başlamanı öneririz. Üstelik pazarları harika bir brunch fırsatı var! Eğer menüden önerimizi sorarsan Egg Benedict deriz. Dilersen Avacadolu peynirli dilersen de füme etliyi afiyetle tercih edebilirsin.

DSC00836

 

Kahvaltı sonrası kısa bir sanat & tasarım molası için Lotus Art Shop’a uğra. Bu dükkanda birbirinden farklı, birbirinden güzel eserleri ve tasarım objelerini bulacaksın. Keyfini çıkar.

İçeri girer girmez huzur verecek bir mekana gidiyoruz şimdi. Kavanoz’un dekorasyonundan, çaldığı müziğe kadar her şey seni mutlu edecek. Avlu/bahçesinde ağaçların gölgesinde biraz dinlenebilir, ufak bir tatlı kaçamağı da yapabilirsin. Nutella Tart şiddetli tavsiyemizdir.😊

DSC00875

 

Arnavutköy’ün en güzel yanı harika yapılarda ve renklerdeki evlerin her sokaktan çıkabilme ihtimali. Bu nedenle sokak aralarında biraz kaybolmalı hatta yalnızca sahil şeridi değil, biraz içerilere girerek en güzel ev arayışına çıkmalısın. Bu arayışta Cutie Cake Co’ya denk gelirsen sonrası için bir cupcake almayı da unutma!

IMG_3050

 

Akşam yemeği için çok fazla alternatif var. Bizim favorimiz Luzia ve Luzia’nın bol kalorili pizzası ya da makarnası… Meşhur aslanlı mekânda bir kadeh eşliğinde Patlıcanlı & Parmesanlı leziz makarna günün en güzel kapanışı için şart!

DSC00909

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın