Yukarı Çık
21 Eki

Avrupa Seyahatini Unutulmaz Kılacak 5 Otel Odası

while-temperatures-around-these-parts-can-get-as-low-as-40f-the-igloos-are-made-from-a-special-thermal-glass-that-keeps-the-inside-toasty-and-the-glass-from-frosting-over

Öyle bir otelde kal ki, seyahatinin ilginç olması kaçınılmaz olsun!

Sarı Yakalı, seyahat ve yolculuklarından unutulmaz anılar toplamak konusunda uzmandır; tattıklarını, gördüklerini ve deneyimlediklerini özenle seçer. Avrupa’nın farklı noktalarındaki bazı oteller ise, seyahatini sadece konaklama kısmıyla bile ölümsüz ve unutulmaz yapmak için yaratılmış sanki. İşte bunlardan bazıları:

 

Fotoğraf ve Kapak Fotoğrafı: thisisinsider.com

Fotoğraf ve Kapak Fotoğrafı: thisisinsider.com

Kakslauttanen Arctic Resort, Finlandiya

Kuzey Kutbu’nda, Laponya’da bulunan Kakslauttanen Artic Resort, Kuzey Avrupa ülkelerine her yıl milyonlarca turist çeken Aurora Borealis’i, namıdiğer kuzey ışıklarını, bambaşka bir yöntemle izlemeni sağlıyor: Yatağından! Camdan igloo’lar şeklinde tasarlanmış odaları yattığın yerden rengarenk gökyüzünü izlemeni sağlıyor, senin ya da camların soğuktan donması ise özel tasarlanmış termal sistemlerle engelleniyor. Camdan igloo şeklindeki odalarda yer bulamazsan, otelin klasik odaları, dağ evi ya da ahşap kulübe şeklindeki oda seçenekleri de mevcut.

 

Fotoğraf: attrap-reves.com

Fotoğraf: attrap-reves.com

Attrap-Rêves, Fransa

Güney Fransa’da, Marsilya’nın biraz kuzeyindeki Allauch’taki ormanların ortasında bulunan ve bir masal kitabından fırlamış gibi duran bu otelin özelliği, konuklarını baloncuk şeklindeki çadırlarda ağırlıyor olması. Gece-gündüz doğayla iç içe olmak, yıldızları izlemek ve beş yıldızlı otel konforu ile kamp deneyimini birleştirmek için yaratıcı bir tercih!

 

Fotoğraf: treehotel.se

Fotoğraf: treehotel.se

Tree Hotel, İsveç

İsveç’in kuzeyinde, doğanın bağrındaki Harads bölgesi ormanlarının içinde yer alan bu otel, adı üzerinde ağaçların üzerindeki odalardan oluşuyor. Ama bildiğin ağaç evlerle ilgisi olmayan, her biri tasarım harikası odalar… Örneğin tüm dış yüzeyi aynalarla kaplı bir küp ya da bir UFO. Konsepte göre kimine ipten tırmanarak, kimine bir köprüyü geçerek, kimine yürüyen merdivenle çıkılan bu odalardan izleyeceğin manzaraları unutamayacak, ormanın içinde bulduğun huzur dolu ortamı terk etmek istemeyeceksin!

 

Fotoğraf: v8hotel.de

Fotoğraf: v8hotel.de

V8 Hotel, Almanya

Stuttgart’taki bu otel, sadece otomobil fanatiklerini değil, küçükken otomobil şeklinde bir yatakta uyumaya özenmiş de bunu gerçekleştirememiş herkes için doğru adres! Her bir odası retro arabalardan dönüştürülmüş özel tasarım yataklara sahip olan otelde ayrıca benzin istasyonu şeklindeki komodinlerden otomobil temalı sanat eserlerine birçok ilgi çekici detay bulmak mümkün. Bir otomobilde uyumak hiç bu kadar konforlu olmamıştı!

 

Fotoğraf: theredboat.com

Fotoğraf: theredboat.com

The Red Boat, İsveç

Kuzey Avrupa’da eşsiz ve unutulmaz bir otelde kalmak için ormanın derinliklerine doğru yol alman ya da doğayla baş başa kalacağın bir köşeye saklanman şart değil. Avrupa’nın en güzel başkentlerinden, kanallarla çevrili, adalar üzerine kurulu Stockholm’deki yüzen otel The Red Boat da uyuduğun en güzel otel odaları arasına girmeye aday. Şehrin limanına demir atmış kırmızı, şirin bir teknede denizcilik temasıyla döşenmiş odalarıyla dikkat çeken bu otel aynı zamanda ekonomik ve merkezi bir seçenek.

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın