Yukarı Çık
7 Mar

Sarı Yakalı Baharı Etkinliklerle Karşılıyor!

etkinlik - film festivali

Kış ayları geride kalırken, bahar müzikle, sanatla, sinemayla geliyor!
Yüzünü göstermeye başlayan güneşle beraber sokaklarını daha bir mutlulukla dolaşacağın şehirde, bu bahar da dopdolu etkinlikler var. İşte senin için önerilerimiz:

 

Jake & Dinos Chapman: Anlamsızlık Âleminde

Arşivden Eserler, 1971–2013 ve KKK mankenleri 79 adet kâğıt üzerine karışık teknik Değişken boyutlar Yerleştirme görüntüsü: Come and See, 2014, DHC/ART Foundation for Contemporary Art, Montreal © Jake & Dinos Chapman. DHC/ART Foundation for Contemporary Art izniyle Fotoğraf: Richard-Max Tremblay

Arşivden Eserler, 1971–2013 ve KKK mankenleri 79 adet kâğıt üzerine karışık teknik Değişken boyutlar Yerleştirme görüntüsü: Come and See, 2014, DHC/ART Foundation for Contemporary Art, Montreal © Jake & Dinos Chapman. DHC/ART Foundation for Contemporary Art izniyle Fotoğraf: Richard-Max Tremblay

İstiklal Caddesi’nin üzerinde yer alan ve “vitrinine” koyduğu eserlerle her sergisinde geniş kitlelerin ilgisini canlı tutmayı başaran ARTER‘in 10 Şubat’ta açılan yeni sergisi, 7 Mayıs’a kadar seni bekliyor. Jake ve Dinos Chapman ikilisinin Türkiye’deki ilk kişisel sergileri Anlamsızlık Âleminde, sanatçı ikilisinin ikonik serilerine yer veriyor. Kötümser olarak algılanabilecek eserlerinin altında hiciv ve absürdü bulacak, her katı seni ayrı bir dünyaya götürecek, her detayı seni ayrıca şaşırtacak bu sergiyi çok seveceksin!

 

36. İstanbul Film Festivali

etkinlik - film festivali2

Personal Shopper | Yön: Olivier Assayas

İstanbul’un baharla özdeşleşen, en büyük sinema etkinliği Uluslararası İstanbul Film Festivali, bu yıl 36. kez gerçekleşiyor. 5-15 Nisan tarihleri arasında yüzlerce filmle gelecek festivalin yarışma bölümleri ve gala gösterimleri kadar, Mayınlı Bölge, Nerdesin Aşkım ve Antidepresan gibi tematik bölümlerini de heyecanla bekliyoruz. Programı ve bölümleri ufak ipuçlarıyla netleşmeye başlayan festivalin tüm programına ve filmler, etkinlikler ve konuklar hakkındaki tüm bilgilere 14 Mart’taki basın toplantısının ardından ulaşabileceksin. Şimdilik duyurulanlar arasında Kristen Stewart’ın başrolde olduğu gizemli film Personal Shopper ve caz gitaristi Django Reinhardt’ın yaşamını konu alan Django listene kesinlikle eklemen gerekenlerden.

 

Chill-Out Festival 2017

etkinlik - chillout festival

Doğanın ortasında huzurlu bir gün geçirmek ve çimenlere uzanıp müzik dinlemek, yaz aylarına dair en çok özlediğin şeylerdense, başlıyoruz! 28-29 Mayıs tarihlerinde Life Park‘ta gerçekleşecek Chill-Out Festival, şehrin karmaşasına iki günlük ara vermeni sağlayacak. Festivalde sahne alacak isimler henüz duyurulmamış olsa da, biletini şimdiden alabilirsin!

 

Life

etkinlik - life filmi

Life | Yön: Daniel Espinosa

89. Akademi Ödülleri’nin sahiplerini bulmasının ardından 2016 sinemasıyla olan hesaplarımızı kapadık ve önümüze bakmaya başladık diyorsan, 2017 filmleriyle tanışmaya başlamışsın demektir. Mart ayının son günlerinde vizyona girecek bir yapım, yılın merakla beklediğimiz filmleri arasında yer alıyor: Daniel Espinosa imzalı Life. Ünlü oyuncular Jake Gyllanhaal, Ryan Reynolds ve Rebecca Ferguson‘ı buluşturan ve yılın en iyi bilimkurgularından biri olmaya aday film, uluslararası bir astronot ekibinin Mars’ta hayatı keşfetmesini konu alıyor.

 

Pink Martini

Fotoğraf: pinkmartini.com

Fotoğraf: pinkmartini.com

Her yıl en az bir kez dinlesen de bıkmadığın, kalbini dil ve kültür sınırı tanımayan repertuvarlarıyla ısıtan ve yumuşatan o grup, Pink Martini, bu yıl da İstanbul’a uğruyor! 15 Nisan‘da yeni albümleri Je Dis Oui turnesi için Volkswagen Arena‘da sahne alacak Pink Martini’nin programında yine samurayların aşk şarkılarından 1930’ların Küba müziğine, Fransız şansonlarından Brezilya sokak şarkılarına kadar her şey var!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın