Yukarı Çık
25 Ağu

Bayramı Londra’da Geçireceklere 20 “SÖYLEONA” Önerisi

London Kapak

Londra’nın altını üstüne getirmeye hazır mısın Sarı Yakalı? Bayram boyunca şehri en iyi şekilde keşfetmen için klasiklerden pek de bilinmeyenlerine tam senlik 20 önerimiz var. Hazırsan başlayalım.

 

1. Gece gündüz fark etmez. Şehre ilk defa gelen herkesin gitmesi & görmesi ve önünde fotoğraf çekilmesi gereken bir Londra klasiği Big Ben rotaya eklenmeli.

2. Şehri en iyi tanımanın, biraz tarihini biraz da kültürünü öğrenmenin en iyi yolu yürüyüş turları. Gitmeden mutlaka “Free Walking Tour”lara göz atmayı unutma!

3. Pastel renkleri ve yumurta şeklindeki tuvaleti ile Instagram’ın popüler mekanlarından Sketch London’da ister brunch & istersen de akşam yemeği için rezervasyon yaptırabilirsin. Burada kadeh tokuşturmalı fotoğraf çekilmeli, Instagram’a yüklenmeli!

Görsel: Timeoutlondon.com

4. Sokak sanatçılarını izlemek, dükkanların vitrinlerini izleyerek dolaşmak için popüler rotalardan Covent Garden çok keyifli, mutlaka deneyimlenmeli.

5. Londra’ya ilk defa gidenlerin pek de uğramadığı ama bir gidenin bir daha da unutamadığı Kew Gardens ( Kew bahçeleri) huzurlu bir öğleden sonra için güzel bir öneri.

6. Sager + Wilde Londra’nın en güzel mekanlardan biri olarak geçiyor. Mutlaka bir akşam yemeği sonrası arkadaşlarla keyif yapmaya gidilmeli.

Sager + Wilde Şarap BarGörsel: https://thenudge.com/

7. Artizan peynirlerini denemek ve rengarenk dükkanlarında enerji dolmak için Covent Garden’ın hemen arkasındaki Neal’s Yard’a uğra.

8. Harry Potter hayranları için rota belli! Kings Cross İstasyonu’nda Platform 9 ¾ mutlaka görülmeli.

9. Hyde Park’ı mutlaka duymuşsundur fakat “Speaker’s Corner” (Konuşmacı Köşesi) u duymuş muydun? Hyde Park’ın içinde yer alan bu bölümde sokak sanatçılarının performanslarından kültürel tartışmalara birçok herkese açık etkinlik bulacaksın.

10. Ben dondurma yerken bile şaşırmak isterim diyen Sarı Yakalı’ya önerimiz: Soft Serve Society’nin Marshmallowlu dondurmasını dene!

11. Gece eğlencelerinin uzun zamandır değişmeyen adresi Soho. Ronnie Scott’s ise canlı jazz müzik dinlemen için bizim #söyleona önerimiz.

12. Müzikal deneyimi yaşamadan Londra’dan dönmek sana yakışmaz!

Müzikal LondonGörsel: https://www.psychologies.co.uk

13. Brixton semti son zamanların en trend semtlerinden. Altına üstüne getirmeli.

14. Londra manzarası için yeni adres: “The Shard” 250 metre yukarıdan şehrin ışıklarını izlemek oldukça keyifli. Bir kadeh ile keyfine keyif kat!

15. Film severler için en iyi duraklardan biri BFI yani British Film Institute. Kült filmlerden amatör filmlere gösterimlerin olduğu, devasa bir film kütüphanesi ve keyifli bir bahçesi olan bu rota güzel bir alternatif.

16. The Good Egg’in kahvaltılarını sürekli duyuyoruz. Bol yürümeli bir güne buradan başlayabilirsin!

The Good Egg

17. Sherlock Holmes’un mahallesi Baker Street’e gitmek bir cafede keyif yaparken Sherlock Holmes okumak da tam Londra’lık bir deneyim.

18. Londra klasiği dediğimiz Tate & British Museum mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler.

19. Bana klasik müzeler yetmez, yok mu başka öneri mi dedin? Serpentine, Saatchi Sarı Yakalı’ya bol ilham garantili.

20. Hiç çiçek pazarına gittin mi? Colombia Yolunda pazarları inanılmaz bir çiçek pazarı kuruluyor, mis kokulu bir gün için düşünülebilir.

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın