Yukarı Çık
11 Kas

Euro ve Doların Artışında Sarı Yakalı’nın Tutumlu Olma Modları

96369

#soyleona Bunun her Sarı Yakalı farkında; dönem tutumlu olma dönemi!

Etrafımızdaki birçok durum Euro ve Doların sürekli olarak artmasına neden oluyor. Maaşlarımızı bu kurlarda hesapladığımız zaman, yaşadığımız kayıbın her gün artması bizi tedirgin ediyor. O yüzden de karar verdik; devir daha az para harcama dönemi! Ve bu Sarı Yakalı için çok da zor değil. Çünkü zevklerinden ve lükslerinden vazgeçmeden yine en keyifli halde sen yaşarsın Sarı Yakalı! İşte sana tavsiyelerimiz:

1. Evde yemek yap

makarna

Fotoğraf: seriouseats.com

 

Evet, sürekli dışarda yemek marifet değil! Evde en lezzetli makarnanı yapıp, yanında içeceğin bir şarapla kendine büyük lüksler oluşturabilirsin. En lezzetli makarna tariflerini senin için burada yazdık. Dönem chef olma dönemi!

***

2. Bolca yürümek iyidir!

Fotoğraf: hayo.co

 

Her an taksiyle gittiğin veya arabayla gidip valeye yüklü miktarlar ödediğin yerlere yürüyerek gitmeyi deneyebilirsin. Bunu yalnızca tutum yapma meselesi olarak görme, bütçen kadar sağlığına ve fiziğine de faydalı olacak!

***

3. Evde şarap eşliğinde film keyfi yap!

film

 

Dışarda bir café’de şarap içip sonra sinemaya girmek yerine, bu aktiviteleri ev programına çevirmek çok keyifli olacak. Şarabını al, çıtır-çerez eşliğinde evde arkadaşlarını ağırla; bolca sohbetten sonra film izlemek hepinize iyi gelecek! Bu yağmurlu döneme yakışan filmlerin listesini buradan bulabilirsin.

***

4. Euro ve Dolar’ın geçmediği veya düşük bütçeli ülkelere gitmek bu aralar en mantıklısı!

moskova

 

Durumu biliyorsun, Euro ve Dolar son yılların en yüksek seviyesinde. Ancak sen Sarı Yakalısın, seyahat ederek nefes alan birisin; neyse ki bu iki para birimin geçmediği birçok ülke var. Onlardan birine gidip, İtalya’da veya Fransa’da aldığın keyfi buralarda alabilirsin. Seyahat için biriktirdiğim euro ve dolarım var diyorsan, en azından seyahat etmesi uygun olan ülkelerin listesine de buradan bakabilirsin.

***

 

5. Kendine yazmaktan zevk alacağın bir defter yarat ve ona harcalamalarını not et.

ad

Fotoğraf: modpodgerocksblog.com/

 

Harcamalarımızın birçoğunun farkında değiliz. Nereye, ne kadar harcadığının farkında mısın? Eğer bunları not edersen, ay sonunda (hatta belki 2 hafta sonunda) nelere fazla gittiğini görüp bu duruma alternatif çözümler getireceksin. İnan çok işe yarıyor!

***

 

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın