Yukarı Çık
6 Nis

Farklı Lezzetin Butik Adresi: Vanessa Catering

Vanessa Catering Fer

Girişim hikayelerini seviyoruz; bu hikayeleri duydukça sanki hayallerimize daha çok yaklaşıyoruz. Öyle değil mi?

Vanessa Catering 1

Bugün sana Vanessa Catering’den ve sahibi Vanessa Menase Farhi’den bahsedeceğiz.

Vanessa, 2008’e İstanbul Teknik Üniversitesi’nden mezun oluyor ve kurumsal hayata sıcak bakarken bir anda karar değiştiriyor. Kendisini 2009’da Paris Le Cordon Blue’de aşçılık okurken buluyor. Paris’te aldığı eğitimin sonrasında; Türkiye’ye dönme zamanı geliyor. 2010 yılında ilk catering firmasını kuruyor. Daha sonrasında ise geçtiğimiz sene profesyonel butik bir yaklaşımla kendi adını koyduğu Vanessa Catering’i hayata geçiriyor.

Vanessa Catering 3

Vanessa’nın iş kurma sürecinin nasıl olduğunu sorduğumuzda; keyifli ama bir o kadar da zor bir süreçten geçtiğini anlatıyor. Vanessa, catering firmasında hayalindeki ekibi Levent’teki keyifli “foodlab”inde bir araya getiriyor; aylarca süren tadilat sürecinin ardından hayalindeki mutfağa kavuşuyor. Vanessa Catering ekibinin amacı, “davetlerimizi özel kılmak ve bizlere butik bir hizmet vermek” olduğunu söylüyor Vanessa.

Kendi işini kurmak kolay bir şey değil, ancak sabredip, bolca koşturup, toplantılara gidip sonrasında “işinin patronu” olmak çok tatmin edicidir. Değil mi?

Peki bizim Vanessa Catering’in en sevdiğimiz ürünleri neler?

Vanessa Catering Fer

Ferrero Rocher’li Pastası tek kelimeyle muhteşem! Yanında tatlı bir şarapla içtiğinizde bu ikilinin uyumunu unutamayacaksınız! Bir de Pişmaniyeli Cheesecake’ini öneriyoruz; dondurma kıvamındaki cheesecake’e üzerindeki pişmaniyeler bu kadar mı yakışabilir!

Hakkını tuzludan yana kullanmak isteyenler için ise önerimiz Kabaklı ve Keçi Peynirli Kiş veya İstanbul’da yiyebileceklerinizin en iyilerinden olan Steak Tartare!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bunların dışında Karidesli Bruchetta, Pancar Carpaccio, Nar şurubunda Brie Peynirli Künefe, Orman Meyveli Pavlova gibi birçok alışılmadık enfes lezzeti sunuyor burası.

Vanessa Catering’in özel menülerinden çıkaracağımız nokta bu; kendi işimizi kurarken doğru hizmeti verip, doğru noktalara değinip, müşterilerimize farklı deneyimler yaratırsak vazgeçilmez oluyoruz.

Vanessa belki bize Pişmaniyeli Cheesecake tarifini verir; ne dersiniz? Pek yakında tarif de burada olacak. Takipte kalın!

www.vanessacatering.com

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın