Yukarı Çık
21 Nis

Floransa’da Lezzetin Peşinden Koşmak

Screen Shot 2016-04-25 at 09.29.12

Harika şehir Floransa ziyaretinde uğraman gereken mekanlar listesi burada!

Osteria Pastella

Via Della Scala’da bulunan Osteria Pastella’da muhteşem ev yapımı papardelle ve  trüflü risotto yemek bir ayrıcalık! Şık ortamı,  iyi servisi ve muhteşem lezzetleri birleşince Floransa’da unutamayacağın bir deneyime dönüşüyor burası. Yanına kırmızı şarap ile etli papardelle’nin lezzeti uzun zaman aklından silinmeyecek.

Bu arada Pastella’nın olduğu sokakta Floransa ziyaretin gitmen gereken bir yer daha var: Old Pharmacy of Santa Maria Novella

Old Pharmacy of Santa Maria Novella, dünyanın en eski parfümericilerinden. 1200’lerin başlarında kurulan bu sempatik parfümeri dükkanı 1800’lerde şuanki halini alıyor. 200 yılı geçen süredir mekanın dekorasyonunda ve ana hatlarında hiç değişiklik yapılmamış. Sanki bir katedrale giriyormuş gibi hissediyorsun. Parfümler, cilde iyi gelen bitkisel yağlar ve sabunlar burada satılıyor. Buraya mutlaka uğra!

La giostra

La Giostra

La Giostra, şehrin en popüler restoranlarından biri. Floransa’nın ünlü et yemeği Fiorentina Steak’in peşindeysen kırmızı şarabını açıp La Giostra’da keyif yapmalısın. Mum ışığıyla aydınlanan loş ortamı, çalan hızlı müzikler ile ortama bayılacaksın. Önceden buraya Angelina Jolie’nin geldiği de belirtilmeli 🙂

Ristorante Cafaggi

Cafaggi

Via Guelfa’da bulunan bir aile restoranı Cafaggi. Ev yapımı makarnaları, etleri ve sonunda yiyebileceğiniz enfes cheesecake’i ile bu restoran, Floransa’da lokal bir deneyim yaşatacak sana. Ara sokaklardan birinde olan Cafaggi’ye önceden rezervasyon yaptırmalısın.

Lezzetin ve iyi şarabın peşinden koşmak çok keyifli değil mi?

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın