Yukarı Çık
10 Haz

Hafta Sonuna Öneriler: 11-12 Haziran 2016

hafta sonu - metre pizza - facebook.com:MetrePizza

Bu hafta sonu güneşin, müziğin ve lezzetin tadını çıkarabileceğin etkinlikler seni bekliyor! 

Brassolist | Fotoğraf: muzik.iksv.org

Brassolist | Fotoğraf: muzik.iksv.org

Hafta Sonu Klasikleri @ Fenerbahçe Parkı:

Bu güzel ve güneşli hafta sonuna müzikle dolu bir piknik ortamında başlamak istemez misin? Daha önce sendromsuz pazartesiler için önerdiğimiz konserlere ev sahipliği yapan İstanbul Müzik Festivali devam ederken, festivalin Hafta Sonu Klasikleri başlıklı ücretsiz açık hava konserlerinden ikincisi bu cumartesi sabahı gerçekleşiyor. Sandvicini, kahveni ya da çayını alarak Fenerbahçe Parkı‘nın yemyeşil çimlerinde bir yer kapabilir ve hafta sonuna müzikli bir başlangıç yapabilirsin. Sabah saat 11.00‘de başlayacak konserin konuğu ise İstanbul Devlet Opera ve Balesi bakır nefesli sanatçıları tarafından kurulan Brassolist. Topluluk, türkülerden caz parçalarına geniş bir yelpazedeki seçkisiyle karşında olacak.

hafta sonu - belgica

Haftanın Film Önerisi: Belgica

Parkta müzikle başlayan hafta sonun, sinemada da müzikle devam edebilir. Belçikalı yönetmen Felix van Groeningen‘in geçtiğimiz aylarda 35. İstanbul Film Festivali’nin Uluslararası Yarışma bölümünde gösterilen son filmi Belgica, haftanın vizyon filmlerinden. Seni Belçika’nın Ghent şehrindeki çılgın gece hayatına götürecek filmde, iki erkek kardeşin açtığı Belgica adlı gece kulübünün başarı hikayesi anlatılıyor. Tüm müzikleri filme özel olarak hazırlanmış farklı türlerdeki dinamik parçalardan oluşan, temponun hiç düşmediği, eğlencenin hiç bitmediği Belgica, eğlenceli bir hafta sonu için aradığın film!

Fotoğraf ve Kapak Fotoğrafı: facebook.com/MetrePizza

Fotoğraf ve Kapak Fotoğrafı: facebook.com/MetrePizza

Akşam Yemeği: Metre Pizza

Fenerbahçe Parkı’nda başlayan bu dopdolu hafta sonunu, Caddebostan’da doyurucu bir akşam yemeğiyle tamamlayabilirsin. Bağdat Caddesi’ni sahil yoluyla birleştiren sokaklardan Beyaz Akasya Sokak’ta konumlanan Metre Pizza, odun ateşinde pişirilen pizzalar, kendi mutfağında hazırlanan makarnalar ve lezzetli İtalyan yemeklerine sahip. Metre Pizza’nın alametifarikasıysa adında saklı. Burada pizzanın boyutları çaplarıyla değil uzunluklarıyla ölçülüyor! Örneğin iki kişi farklı malzemeli pizzalar sipariş ettiğinde, 25 santimetresi farklı, devamındaki 25 santimetresi farklı tek bir uzun pizzayla karşılaşacaksın. Kalabalık bir akşam yemeği tercih ediyorsan arkadaşlarınla bol malzemeli, metrelik spesiyal pizzalardan sipariş verebilir ve masayı boydan boya kaplayan upuzun bir pizzayla tanışacaksın. Bizim tavsiyemiz de bir kadeh kırmızı şarap eşliğinde bu “uzun” deneyimi yaşaman!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın