Yukarı Çık
13 May

Hafta Sonuna Öneriler: 14-15 Mayıs 2016

aida 2

Bu hafta sonu için önerilerimiz, seni  Moda’nın sokaklarında sanatla ve lezzetle buluşturacak!

Sanata Zaman Ayır: Art Around Moda

Fotoğraf: artfulliving.com.tr

Fotoğraf: artfulliving.com.tr

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve Karaköy sokaklarını sanatla buluşturan Art Around projesi, bu yıl Moda sokaklarını mesken tutuyor. Bu etkinlik ve sokak sanatı sergisi, “Moda’daki çatlaklardan, açık kapılardan ve kullanılmayan kıyı köşe mekanlarından yararlanarak izleyicilerin ve semt sakinlerinin yürüyüş rotasına ve gündelik hayatına sızma niyetinde.” All Saints Kilisesi’nden Moda Parkı’na, Saint Joseph Lisesi’nden Moda Caddesi’ne, mahallede yapacağın yürüyüş sırasında on bir sanatçının işleriyle karşılaşacaksın: Plankton Project, Onur Atay, Berk Çakmakçı, Lara Ögel, İrem Günaydın, Özge Topçu, Hacer Kıroğlu, Hera Büyüktaşçıyan, Cem Dinlenmiş, Esk Reyn ve Nihat Karataşlı.

Haftanın Film Önerisi: The Angry Birds Movie

angry birds

Senin de bir zamanlar Angry Birds bağımlısı olduğunu, yolda, molada, uykudan önce ve herhangi bir şey beklerken çılgınca bu oyunu oynadığını biliyoruz! Ve şimdi o kuşların neden kızgın olduğunu öğrenme zamanı! Milyonları peşinden sürükleyen oyundan esinlenen ve bir animasyon film olarak çekilen The Angry Birds Movie, seni adadaki yaşamlarına mutluca  devam eden uçamayan bir kuş türü ile tanıştıracak. Bu kuşlardan Red, Chuck ve Bomb, adalarına gelen davetsiz ve gizemli misafirlerin, yeşil domuzcukların niyetini anlamaya çalışacaklar. Bize gerginlik çıkabilirmiş gibi geldi!

Akşam Yemeği: Aida Vino e Cucina

Fotoğraf ve Kapak Fotoğrafı: facebook.com/Aidavinoecucina

Fotoğraf ve Kapak Fotoğrafı: facebook.com/Aidavinoecucina

Son zamanlarda, Moda Caddesi’ne çıkan sokakların her biri, gün geçtikçe popülaritesi artan kahve dükkanları, kafeler, restoranlar ve mağazalarla renkleniyor. Bir sanat turunun ve eğlenceli bir animasyonun ardından sana önerimiz huzurlu, sessiz ve sakin bir mekanda, Aida Vino e Cucina’da gerçek İtalyan lezzetlerinin tadını çıkarman. Ressam Şeref Akdik sokakta yer alan restorana, yer aldığı üç katlı şirin evin kapısını çalarak gireceksin. İtalyan şeflerinin az sayıdaki masaya, az seçenek arasından özenle hazırladığı başlangıçlar, makarnalar ve et yemeklerinin her biri birbirinden lezzetli… Başlangıçların ardından sana önerimiz, bir kadeh kırmızı şarap eşliğinde balık ve karides soslu ev yapımı fettucine‘den denemen.

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

1Yorum

Cevap bırakın