Yukarı Çık
19 Ağu

Hafta Sonuna Öneriler: 19-21 Ağustos 2016

denizde caz - kapak

Huzurlu ve keyifli etkinliklerle tatilde ya da şehirde, bu hafta sonu da dopdolu geçecek!
Yaz günlerinde etkinlik takvimlerinde gözle görülür bir sakinlik olduğu doğru… Fakat bu, vaktini en verimli şekilde geçirirken eğlenmeyi bilen Sarı Yakalı için engel değil! İster tatilde ister şehirde ol, keyifli bir hafta sonu için sana önerilerimiz var:

 

İstanbul | Masterpiece Sanat Atölyeleriyle Kafanı Dağıt

Fotoğraf: studiomasterpiece.com

Fotoğraf: studiomasterpiece.com

Resim yapmaya yeteneğin olmadığını düşünüyorsan yanılıyorsun; hiç kimse yeteneksiz değildir! Keyifli bir ortam, güzel müzikler ve yaratıcı insanlarla bir araya gelme fırsatı sunan Masterpiece atölyelerinin popülaritesi gittikçe artıyor. Bu atölyeye katılmak için daha önce resim yapmış olmana, hatta resim yapmaya yeteneğin olduğunu düşünmene bile gerek yok! 3 saat süren seanslar boyunca çeşitli yönlendirmelerle seçtiğin bir eserin reprodüksiyonunu yapacak ve sonunda evine götürüp asabileceğin somut bir ürüne sahip olacaksın. İstanbul’da Beyoğlu Asmalımescit ve Kadıköy Bostancı‘da katılabileceğin atölyelerin yanı sıra, Ankara ve İzmir’de de hizmet veriyor Masterpiece. Dilediğin seansı seçmen, ruhunu ve şarabını yanında götürmen yeterli; müzik ve gerekeli tüm malzemeler Masterpiece ekibinden!

İstanbul | Denizde Caz Konserleriyle Denizde Müziğin Keyfini Çıkar

Fotoğraf: facebook.com/sgulun

Fotoğraf: facebook.com/sgulun | Kapak Fotoğrafı: facebook.com/denizdecaz

İstanbul Boğazı’nın muhteşem güzelliğinin ortasında, bir yaz gecesi rüyası yaşamak ister misin? 3 yıldır gerçekleşen Denizde Caz konserleri, yaz gecelerini tam olarak bu hale getirmek için var! Boğaz’da hareket eden bir gemide ülkemizin değerli caz sanatçılarını konuk eden konserleriyle bu organizasyon, şehir dışına çıkmadan şehirden uzaklaşmanı ve müzikle baş başa kalmanı sağlayacak. Bu hafta sonu, 19 Ağustos Cuma gecesi 21:00’de Kuruçeşme Parkı Rıhtımı‘ndan ayrılacak geminin sahnesinde dinleyebileceğin isim ise Selen Gülün Trio.

 

Sarı Yakalı, yazın tatile gittiği yerlerde de sadece yerinde saymaz, kendini otel odası ve plaj arasındaki bir rutine hapsetmez! Sen de gittiğin tatil yöresindeki güncel etkinlikleri ve aktiviteleri takip etmekten, tatilde de kültür ve sanatın bir parçası olmaktan vazgeçmiyorsan, sana İstanbul dışından da iki önerimiz var!

Turgutreis | D-Marin Müzik Festivali’nde Müziğe Doy

dmarin

2005 yılından beri Turgutreis‘teki D-Marin‘de düzenlenen klasik müzik festivali, akşam konserleri, gün batımı konserleri ve sabah konserleri olmak üzere günde üç ayrı performans ve yan etkinliklerle doyurucu ve dinlendirici müziği Bodrum ve çevresinde tatil yapanların ayağına getiriyor. Bu yıl 20-27 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen festivalin konukları arasında İdil Biret, Fazıl Say’ın, Patricia Kopatchinskaja, Gautier Capuçon, Çellistanbul ve Londra Oda Orkestrası gibi sanatçı ve topluluklar bulunuyor. Festivalde yalnızca klasik müzik yok; müzik temalı filmlerin açık hava gösterimleri, çocuklar ve yetişkinler için atölye çalışmaları da programda yer alıyor.

Görsel: facebook.com/dmarinmuzikfestivali

Görsel: facebook.com/dmarinmuzikfestivali

Bu cumartesi gecesi İdil Biret‘in konuk olduğu açılış konserini dinleyebilir, pazar sabahını Duo Pax‘ın saat 07:00’deki konseriyle karşılayabilir, gün batmadan Müzikli Sofralar atölyesinde Ege lezzetlerine doyabilir, pazar akşamı Londra Oda Orkestrası‘nı dinleyebilir ve hafta sonuna İdil Biret: Bir Harika Çocuğun Portresi belgeselini açık havada izleyerek veda edebilirsin. Eğer bu hafta sonu adresin Bodrum’sa, müzik de yanında!

 

Alaçatı | Windsurf Dünya Kupası Heyecanını Yerinde İzle

Fotoğraf: goalacati.com

Fotoğraf: goalacati.com

Alaçatı, yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada windsurf (rüzgar sörfü) dendiğinde akla ilk gelen bölgeler arasında girmiş durumda. Sörf yapmayı ya da sörfçüleri izlemeyi seven herkesin heyecanla takip ettiği PWA Windsurf Dünya Kupası yarışlarının Türkiye ayağı, bu yıl 15-21 Ağustos tarihleri arasında Alaçatı‘da gerçekleşiyor. Kupanın hafta sonuna denk gelen son iki gününde sen de bu heyecanı yerinde izleyebilir, severek uğraştığın bu sporun profesyonellerini merakla gözlemleyebilir ya da en kısa zamanda sörfe başlamak için aradığın motivasyonu yarışlarda bulabilirsin!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın