Yukarı Çık
20 May

Hafta Sonuna Öneriler: 20-21 Mayıs 2016

pizzeria trio 1

Tatili dört güne uzatıp, şehirden kaçmayanlardansan üzülme; bu hafta sonu yine dopdolu geçecek!

tumbledown

Haftanın Film Önerisi: Tumbledown

Sinemada bahar günlerine en çok yakışan türün romantik komediler olduğu konusunda sen de bize katılıyorsundur büyük ihtimalle… Bildiğin gibi, bu türün en eğlenceli halleriyle karşılaşmamızı sağlayan öğelerden biri nefretle başlayan aşklar. İşte bu hafta sana önereceğimiz film olan Tumbledown‘un (Başımın Belası) kahramanları Andrew (Jason Sudeikis) ve Hannah (Rebecca Hall) da kendilerini böyle bir aşkın içinde bulanlardan. Filmde, yakın bir zamanda hayatını kaybeden ünlü bir müzisyenin biyografisini yazmak için harekete geçen Andrew, müzisyenin eşi Hannah’nın da aynı amaçla yola çıktığını fark ediyor. Hannah’nın sahip olduğu ve elde ettiği bilgileri paylaşmaya hiç mi hiç niyeti yok, fakat kalbini paylaşabilir mi, hep birlikte göreceğiz!

printed

Fotoğraf: Emre Baykal, facebook.com/mixer.tophane

Sanata Zaman Ayır: Printed’16

Tophane bölgesindeki sanat galerileri arasında en sevilenlerden Mixer, kısa bir süre önce Taksim’de, Sıraselviler Caddesi üzerinde yeni bir mekan açtı. Bu haftaki sergi önerimiz de bu mekanda ziyaret edebileceğin Printed’16. Serginin teması, uygun fiyatlara ilham verici sanat eserlerine sahip olmayı isteyenlerin de sıklıkla tercih ettiği edisyonlu baskı eserler. Türkiye’den ve Türkiye dışından birçok sanatçının sınırlı sayıda edisyonlu baskı ve fotoğraflarının yer aldığı bu sergide işleriyle karşılaşabileceğin isimler arasında Takashi Murakami, Marc Quinn, Hera Büyüktaşçıyan ve Işıl Eğrikavuk da var.

 

pizzeria trio 2

Fotoğraf ve Kapak Fotoğrafı: facebook.com/Pizzeria-Trio

Akşam Yemeği: Pizzeria Trio

Romantik bir filmle başlayıp, içeriği dopdolu bir sergi ile devam eden gününü doyurucu bir akşam yemeğiyle sonlandırmaya ne dersin? Üstelik bunun için fazla uzaklara gitmene gerek yok, Sıraselviler Caddesi üzerindeki Pizzeria Trio, İtalyan lezzetleri ile seni bekliyor olacak. Yıllardır İstanbul’da İtalyan mutfağının en iyi temsilcileri arasında yer alan bu mekan, taş fırınından çıkan çeşit çeşit pizzasının yanı sıra menüsünde makarna ve et yemeklerine de yer veriyor. Sana önerimiz, başlangıç olarak bir İtalyan klasiği, dilimlenmiş fırında patlıcan dilimlerini mozzarella ve domatesle buluşturan melanzane  alla parmigiana ve ardından bir kadeh kırmızı şarap eşliğinde, üzerinde ince dilimlenmiş bonfile dilimleri ve dört çeşit peynir bulunan pizza Trio Speciale adlı pizza olacak.

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın