Yukarı Çık
22 Nis

Hafta Sonuna Öneriler: 23-24 Nisan 2016

pizza

Hafta sonunu dolu dolu geçirebilmen için, bu haftaki önerilerimiz Nişantaşı sokaklarından!

Sanata Zaman Ayır: Flatland / Düzülke

kapaliccca7arscca7i

Aydın Büyüktaş, Kapalıçarşı | http://www.bozluartproject.com/

Teşvikiye Caddesi üzerinde bulunan Bozlu Art Project’teki Flatland / Düzülke sergisi, eğer henüz ziyaret etmediysen bu son hafta sonunda kaçırmaman gerekenlerden. Aydın Büyüktaş’ın etkileyici foto-manipülasyonlarından oluşan sergi, tanıdık mekanların büyük ölçekteki dönüştürülmüş hallerini önüne serecek. İstanbul’un tarihi mekanlarını, sokaklarını ve kalabalık şehir görüntülerini bambaşka hallerde bulabileceğin bu sergi, hem algılarınla oynayacak hem de seni şehrin boyutları ve sınırları konusunda düşünmeye sevk edecek.

Mola: Juno

pizza

Fotoğraf: https://www.facebook.com/itsjuno

Nişantaşı ve Teşvikiye’de her geçen gün yeni mekanlar, yeni restoran ve kafeler açıladursun, bazı mekanlar da hiç eskimeyerek uğrak noktalarımız olarak kalmaya devam ediyor. Bunlardan biri de yılın her mevsiminde, günün her saatinde farklı bir tat vadeden Juno… Önerilerimizi aynen takip ediyor ve Juno’ya öğleden sonra saatlerinde, uzun bir akşam yemeği yerine sergi ve sinema arasında kısa bir mola için uğradıysan; bir kadeh kırmızı şarabın yanında arkadaşlarınla lezzetli bir pizza bölüşebilir ya da klasik, avokadodlu ve gorgonzola peynirli üç minik burgerden oluşan Mini Burger Trio’nun tadını çıkarabilirsin.

Haftanın Film Önerisi: The Huntsman: Winter’s War

Huntsman

Hatırlarsan, çocukluğumuzun eskimeyen masallarından Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, 2012 yılında oldukça karanlık ve sert bir uyarlama olarak beyazperdeye uyarlanmıştı. Snow White and the Hunstman (Pamuk Prenses ve Avcı) adlı bu filmde başrolleri Kristen Stewart, Chris Hemsworth ve Charlize Theron paylaşıyordu. Şimdi de Pamuk Prenses’ten bağımsız olarak çekilen ve kötü kalpli kraliçe ile avcının hikayesine odaklanan The Huntsman: Winter’s War‘da (Avcı: Kış Savaşı) bir kez daha Chris Hemsworth ve Charlize Theron’u izleyeceğiz. Rakip kardeş kraliçeler Ravenna ve Freya’nın savaşını anlatan filmde, iki karizmatik oyuncuya Emily Blunt ve Jessica Chastain gibi oyuncular da eşlik ediyor. Karanlık atmosferi, büyüleyici kostüm ve görsel efektleriyle bir kez daha seni ‘farklı’ bir masalın beklediğini söyleyebiliriz!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın