Yukarı Çık
27 May

Hafta Sonuna Öneriler: 28-29 Mayıs 2016

rampa

İlkbaharın son hafta sonu için önerilerimiz Beşiktaş sokaklarından! Sanat, lezzet ve sinema…

Ergin Çavuşoğlu - Silent Glide, 2008-2009 - Prodüksiyon görüntüsü / Sanatçının ve Rampa İstanbul'un izniyle | Kapakta: Ergin Çavuşoğlu - Lundy, Louis, Barge & Troy, 2014 - 4. Uluslararası Çanakkale Bienali'nden yerleştirme görüntüsü, Sanatçının ve Rampa İstanbul'un izniyle

Ergin Çavuşoğlu – Silent Glide, 2008-2009 – Prodüksiyon görüntüsü / Sanatçının ve Rampa İstanbul’un izniyle | Kapakta: Ergin Çavuşoğlu – Lundy, Louis, Barge & Troy, 2014 – 4. Uluslararası Çanakkale Bienali’nden yerleştirme görüntüsü, Sanatçının ve Rampa İstanbul’un izniyle

Sanata Zaman Ayır: Hangi Güneş Seyre Daldı Son Rüyanı?

Akaretler’deki birçok sanat galerisi arasında en geniş alana sahip olan RAMPA‘da bu aralar görebileceğin işler, üçüncü solo sergisiyle sanatseverlerin karşısına çıkan Ergin Çavuşoğlu‘na ait. Serginin başlığının (“Hangi Güneş Seyre Daldı Son Rüyanı?“) oldukça şairane olması ise tesadüf değil; bu alıntı, sergi için Baudelaire’in “Hangi güneş seyre daldı onun son rüyasını?” şeklindeki dizesinden dönüştürülmüş. Sanatçının ilgisini çeken mekânlara, yerlere ve buralarda bulduğu gerçeküstü durumlara yönelen sergi, gündelik şeylerdeki güzelliği görmene ve kutlamana neden olacak. Fotoğraf, resim, video, yerleştirme ve heykellerden oluşan sergiyi 25 Haziran’a dek RAMPA’da görebilirsin.

Fotoğraf: pizzaeast.com/istanbul

Fotoğraf: pizzaeast.com/istanbul

Lezzetli Bir Mola: Pizza East Istanbul

Londra’da en lezzetli pizzanın peşinden koşanların adını çok iyi bildiği Pizza East’in Akaretler’deki İstanbul şubesi sergi ziyaretinin ardından karnını doyurmak için ideal ve yakın bir seçim olacaktır. Pizza East‘te yalnızca pizzalar değil, mantarlı tavuk ve kaya levreği gibi et yemekleri, dana lazanya ve mac & cheese gibi makarna çeşitleri de odun fırınında pişiyor. Lezzeti ve sunumuyla seni mutlu edecek bu yemeklere zengin bir şarap ve kokteyl menüsü de eşlik ediyor. Üstelik menüden seçim yapmakta zorlanıyorsan, 12:00-15:00 saatleri arasında öğle yemeği büfesindeki günlük salatlar, pizette ve makarna çeşitleriyle tabağını doldurmayı seçebilirsin! Pizza East Istanbul’un pazar günleri brunch servisi verdiği de aklının bir köşesinde bulunsun.

George Clooney;Julia Roberts

Haftanın Film Önerisi: Money Monster

Bu hafta sinemalarda seni Hollywood’un en büyük yıldızları ve nefes kesen bir gerilim bekliyor! George Clooney ve Julia Roberts‘ın başrollerini paylaştığı Money Monster (Para Tuzağı), televizyonda bir finans programı sunan Lee Gates ve programın yapımcısı Patty Fenn’in öfkeli ve çaresiz bir yatırımcı olan Kyle Budwell (Jack O’Connell) tarafından canlı yayında rehin alınmasını konu alıyor. Günümüz finans dünyasına ve yarattığı toplumsal etkilere dikkat çeken filmin yönetmen koltuğunda da bir başka yıldız oyuncu, Jodie Foster oturuyor. Sevdiğin yıldızlarla heyecan dolu bir 100 dakika geçirmek için bundan daha iyisi olamaz!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın