Yukarı Çık
8 Nis

Hafta Sonuna Öneriler: 9-10 Nisan 2016

dmltn

Baharın yüzünü gösterdiği şu güzel günlerde hafta sonunu güzel geçirmen için bazı önerilerimiz var!

Sanata Zaman Ayır: İstanbul Modern

Baharın gelişi hazır senin de doğanın güzelliklerinin bir kez daha farkına varmana yol açmışken, doğayı yücelten ve çevresel farkındalığı gündeme getiren bir sergiyi gezerek hafta sonuna renk katabilir, aynı zamanda insanlar olarak doğayla nasıl bir ilişki içinde olduğumuz üzerine düşünebilirsin. İstanbul Modern’de yılın ilk günlerinden beri devam eden Yok Olmadan: Doğa ve Sürdürülebilirlik Üzerine Bir Sergi başlıklı sergi, Türkiye ve dünyadan birçok sanatçının işlerine yer veriyor. Heykeller, yerleştirmeler, fotoğraflar ve videoların yer aldığı sergi, doğaya daha da iyi davranman için seni harekete geçirecek. Sergi 5 Haziran’a dek sürüyor.

yok-olmadan-23_60_4426953

Kahve Molası: Coffee Sapiens

Eğer önerimize uyup İstanbul Modern’e uğradıysan, çıkışta müzenin çok yakınındaki sokaklarda bulunan birçok kahve dükkanı ve kafeden birinde bir kahve molası vermek isteyebilirsin. Bizim önerimiz, Kılıç Ali Paşa Mescidi Sokak üzerinde bulunan; alanı küçük, lezzeti büyük Coffee Sapiens Roastery & Brew Bar olacak. İstanbul’da kahve kültürünü en iyi şekilde yansıtan, samimi ve sıcak bu mekanda aynı zamanda kahve çekirdekleri ve demleme teknikleri ile ilgili engin bilgiye sahip baristalarla sohbet etmekten zevk alacaksın. Mekanın kısıtlı sayıda masaya sahip olması seni üzmesin. Kahveni eline alıp, bu güzel havanın tadını çıkararak Karaköy sokaklarının tadını çıkarabilirsin!

sapiens

Haftanın Film Önerisi: Demolition

Dün başlayan 35. İstanbul Film Festivali, Beyoğlu, Kadıköy ve Ortaköy’deki sinema salonlarındaki gösterimlerine, birbirinden güzel filmlerle ve sinemaseverleri cezbedici etkinliklerle devam ediyor. Biz de senin ilgini çekebilecek birkaç filmden oluşan önerilerimize daha önce yer vermiştik. Fakat festivalin dışında vizyonu da yakından takip edenlerdensen, haftanın yeni filmlerinden Demolition (Yeniden Başla) kaçırmaman gerekenlerden. Eşinin ölümünün ardından yas tutma süreciyle ilgili problemleri olan genç bir işadamının yaşamını nasıl şekillendirdiğini anlatan filmde Jake Gyllenhaal ve Naomi Watts başrolleri paylaşıyor. Wild (Yaban), Dallas Buyers Club (Sınırsızlar Kulübü) ve The Young Victoria (Genç Victoria) gibi filmlerle tanıdığımız Kanadalı yönetmen Jean-Marc Vallée’nin imzasını taşıyan film, !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin kapanış filmi olarak büyük beğeni toplamıştı.

9469

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın