Yukarı Çık
16 Eki

Hayalinizdeki Seyahati Adım Adım Planlayın

Sevgili Sarı yakalı,
Seyahat etmek çok keyifli ama onu planlamak her zaman değil! O kadar çok verilecek karar var ki, nasıl olsun! J Bu sancılı süreci kolaylaştırmak adına senin için soru-rehber hazırladık.

Aşağıdaki 5 soru seni nasıl bir seyahat istediğini düşündürecek, adım adım planlamada sana destek olacak. Sonuç olarak şimdi hayallerindeki seyahata bir adım daha yakınsın!

  • Seyahat etmek için ne kadar zamanın var? 1 haftasonu kaçamağı mı yapıyorsun yoksa izinden kullanacak mısın? Yoksa bayramla izni birleştirip uzun bir tatil yapacaklardan mısın? Aslında bu basit soruya cevap verdikten sonra destinasyon seçimi kolaylaşıyor. Daha kısa zamanınız varsa, eve daha yakın olmak en mantıklısı.
  • Bu seyahate kimle gidiyorsun ya da kimle gitmek istiyorsun? Aile, arkadaşlar,sevgili , çocuklar? Seyahatten neler beklediğini ve yanındaki insanların neler beklediğini anlamak ilk şart!  Sonra lokasyon alternatiflerimizde ilk elemeyi yapabilirsin. Örneğin LasVegas çocuklar için pek doğru bi lokasyon olmayabililir 🙂

Görsel: http://www.huffingtonpost.com

 

  • Üçüncü soru kendini tanımak, kendine dürüst olmakla ilgili. İlgi alanların neler? Nasıl bir seyahatseversin ? Doğa tatili şehir & kültür seyahatleri ya da tamamen kafa dinlemek mi? Örneğin gerçek bir şarap seversen; şarap kültürünü daha da iyi öğrenmek, bağları gezmek, şarap tadımlarına katılmak seni çok mutlu edebilir. Önerimiz Fransa Şarap Rotası. Ya da şehir hayatı yordu azıcık kafa dinlemeliyim derken Londra’ya gitmek doğru olmayacaktır.

Alternatf _ Wine Tourism- Hayal SeyahatGörsel: https://www.spain-holiday.com/

 

  • Bütçen ne? Burası biraz matematik : seyahat için kafanda ayırdığın bütçeyi seyahat sürene bölerek günlük harcama limitini bulabilirsin. Daha sonra ise ulaşım ve konaklama gibi 2 en büyük masraf kalemi için gitmek istediğin destinasyonların tahmini tutarlarına bakıp final kararını verebilirsin.

Görsel: http://www.metrohotelsf.com

 

  • Nasıl gideceksin ve nerede kalacaksın? Nereye gideceğin artık kesinleştiğine göre, uçak biletii alma zamanımız geldi ! Bunun için birçok havayolu şirketini tek seferde tarayarak  en uygun tarih + bütçeleri öneren siteleri tercih edebilirsin. (Örnek : Skyscanner) Aynı şekilde konaklama için otel ya da hostel seçeneklerinin hepsini listeleyen sitelere bakabilirsin. ( Örnek : Booking.com)

Artık hayallerindeki seyahate bir adım daha yakınsın! Tam keyfine göre bir plan yaptın, bundan sonrası her anın tadını çıkarmak, dolu dolu hatırayla geri dönmek!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın