Yukarı Çık
5 Oca

İçini Huzurla Dolduracak 10 Film

film-kapak

Biraz huzur için sinemanın gücüne sığınanlardansan, bu filmler tam sana göre!

Gündemin ağırlığından ve yoğunluğundan moralini yüksek tutmakta zorlanıyor, fiziksel ve psikolojik yorgunluğunu huzurlu bir gecede arıyorsan sana bir önerimiz var. Listemizden bir film seç, kendine ufak bir atıştırmalık ve bir kadeh Chardonnay kap ve kanepene uzanarak kendini masalsı yolculukların, güzel şehirlerin, sevgi dolu buluşmaların ve sıkı dostlukların hikayelerine bırak.

 

film-under-the-tuscan-sun

Under the Tuscan Sun (2003, Audrey Wells): Hayatını değiştirmeye karar veren ve Toskana’ya taşınmaya karar veren yazar Frances’in hikayesi sana ilham verecek ve kendini yeni yılda yepyeni kararlar alırken bulacaksın.

 

film-mine-vaganti

Mine vaganti / Serseri Mayınlar (2010, Ferzan Özpetek): Tüm Ferzan Özpetek filmlerinde olduğu gibi güzel müzikler, güzel yemekler, güzel bir İtalyan kasabası ve içten yazılmış karakterlerle kendini mutlu hissedeceksin.

 

film-le-skylab

Le Skylab / Gökten Bir Uydu Düştü  (2011, Julie Delpy): Olabildiğince geniş bir Fransız ailesinin olabildiğince geniş sofraları aracılığıyla geçmişe doğru bir yolculuk vadeden Le Skylab, sana aile olmanın güzelliklerini hatırlatacak.

 

film-nights-in-rodanthe

Nights in Rodanthe / Sevgi Fırtınası (2008, George C. Wolfe): Richard Gere ve Diane Lane’in başrolleri paylaştığı bu film sayesinde, aşkın yaşı olmadığını bir kez daha anlayacak, okyanus kıyılarının görkemli manzaralarıyla huzuru bulacaksın.

 

film-to-rome-with-love

To Rome with Love / Roma’ya Sevgilerle (2012, Woody Allen): Woody Allen sinemasının tüm güzelliklerini yansıtan bu filmde, sevdiğin birbirinden ünlü oyuncuyla Roma sokaklarında dolaşacak, İtalya’nın bin bir güzelliğiyle baş başa kalacaksın.

 

UNDATED - Liam James as "Duncan" and Sam Rockwell as "Owen" in THE WAY WAY BACK. HANDOUT PHOTO

The Way Way Back / Hayatımın Yazı (2013, Nat Faxon & Jim Rash): Sana yaz günlerini olduğu kadar çocukluğunu da özletecek olan bu filmde, büyümenin yarattığı sancıların aslında ne kadar naif duygular olduğunu anlayacaksın.

 

film-soul-kitchen

Soul Kitchen / Aşka Ruhunu Kat (2009, Fatih Akın): Almanya’da başarısız bir kafenin küllerinden doğan bir restoranın hikayesiyle, lezzetin birleştirici gücüne tanık olacaksın.

 

film-reign-over-me

Reign Over Me / Hayatı Yakala (2007, Mike Binder): Adam Sandler ve Don Cheadle’ın canlandırdığı karakterleriyle, en büyük zorlukların bile dostlukla aşılabileceğini göreceksin.

 

film-patch-adams

Patch Adams (1998, Tom Shadyac): Gerçekten “iyileştirici” bir film olan Patch Adams ile, çocukları iyileştirmek için tıp kadar mizahı ve hümanizmi de kullanan doktor Hunter Patch Adams’ın gerçek hikayesiyle kocaman gülümseyeceksin.

 

film-karnaval

Karnaval (2013, Can Kılcıoğlu): Son yılların bağımsız yerli yapımları arasında dikkat çeken Karnaval ile İzmir’in sımsıcak mahallelerinde halı yıkama makinası pazarlamacısı genç bir adam ve pasta şefi olma hayalleri kuran bir genç kadının aşkına tanık olacaksın.

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın