Yukarı Çık
4 Nis

İstanbul Film Festivali’yle İz Bırakan Filmler

MIDNIGHT SPECIAL

35. İstanbul Film Festivali, her yıl olduğu gibi bu yıl da nisan ayında şehre geliyor. Programında 200’den fazla filmin yer aldığı festivalde birkaç film izlemek, hafta içi akşamlarını ya da hafta sonlarını sinemayla güzelleştirmek istersen sana birkaç önerimiz var!

MIDNIGHT SPECIAL

Akbank Galaları bölümünde yer alan Midnight Special, sana 80’li yılların fantastik filmlerini anımsatacak, büyüleyici bir film. Özel güçlere sahip oğlunu devletin ve tarikatların elinden kurtarmaya çalışan bir babanın sevgisinin başrolde olduğu film, Spielberg ve Shyamalan gibi yönetmenlerin gerilimlerine göndermeler içeriyor. Daha önce Take Shelter (Sığınak)  filmini izlemiş olabileceğini Mike Nichols’un bu yeni filminde Michael Shannon, Kirsten Dunst, Joel Edgarton ve Adam Driver gibi oyuncular rol alıyor.

Seanslar: 7 Nisan Perşembe 21:30 @ Rexx Sineması | 7 Nisan Perşembe 21:30 @ Fitaş Sineması | 8 Nisan Cuma 19:00 @ Atlas Sineması

222

Festival programındaki belki de en eğlenceli film olan Chevalier (Şövalye) Yunanistan’dan geliyor. Ege Denizi’nin ortasındaki bir teknede kendilerine özgü bir puanlama sistemiyle erkek olma hallerini yarıştıran altı erkeğin kahkahalara boğan rekabetinin sana güzel bir akşam geçirteceği kesin. Kamera önünde Yunanistan’ın pop yıldızı Sakis Rouvas dahil altı erkeği izleyeceğimiz filmin yaratıcı ekibi ise kadınlardan oluşuyor.

Seanslar: 10 Nisan Pazar 19:00 @ Fitaş Sineması | 16 Nisan Cumartesi 21:30 @ Atlas Sineması

Miles-Ahead

İstanbul Film Festivali’nin bu yılki yeni bölümlerinden Musikişinas, hayatlarını müziğe adamış olanların öykülerini anlatan filmlere yer veriyor. Bu isimlerden biri de caz müziğin efsanevi isimlerinden Miles Davis. Bölümde yer alan Miles Ahead, sanatçının 70’lerin ikinci yarısında yaratıcılık sorunları yaşadığı döneme odaklanıyor ve yolunun kesiştiği bir gazeteci ona eşlik ediyor. Miles Davis rolünde izleyeceğimiz Don Cheadle, aynı zamanda filmin yönetmeni…

Seanslar: 15 Nisan Cuma 21:30 @ Atlas Sineması | 16 Nisan Cumartesi 13:30 @ Feriye Sineması

Şimdiden iyi seyirler, mutlu festivaller!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın