Yukarı Çık
26 May

İstanbul’a Tepeden Bak!

teras - londra otel 1

İstanbul’da yazın en güzel yanlarından biri, günün yorgunluğunu manzaraya karşı, bir terasta atabilmek. 

Yaz yaklaşırken, bunu yaşayabileceğin birbirinden güzel teraslarda şarap ya da yemek programlarını şimdiden yapmaya başlamalısın! En azından havalar tamamen ısınana kadar bunun hayalini kurmak seni rahatlatacak.

Fotoğraf: themagger.com

Fotoğraf: themagger.com

Divan Brasserie Beyoğlu

İstiklal Caddesi’nin kalabalığı ve hareketinden bir asansör uzaklıkta, şehrin en huzurlu teraslarından birini bulacaksın. Divan Brasserie Beyoğlu, İstiklal Caddesi üzerindeki birçok tarihi handan biri olan Merkez Han’ın teras katında yer alıyor. Teras manzarası sayesinde İstanbul Boğazı’nın tüm güzelliği, Tarihi Yarımada’nın tüm ihtişamı seninle olacak. Tüm bu güzelliklere karşı şarabını ya da kokteylini yudumlarken, Türk ve Akdeniz mutfaklarından esintiler taşıyan menüdeki lezzetler arasından da seçimini yapabilirsin. Merkez Han’a planladığından erken geldiysen binanın girişinde yer alan YKY kitapçısında kitapları karıştırabileceğini ve Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nin galerisindeki güncel sergilere göz atabileceğini unutma.

Fotoğraf ve Kapak Fotoğrafı: londraotel.net

Fotoğraf ve Kapak Fotoğrafı: londraotel.net

Büyük Londra Oteli

İstanbul’un tarihi güzelliklerini tepeden seyretmek zaten yeterince etkileyiciyken, bunu bir de bu tarihin bir parçası olan bu mekandan yapmaya ne dersin? 19. yüzyılın sonlarında Orient Express‘in İstanbul’a uzanması ile Batı’nın ilgisini çeken şehrin en eski otellerinden olan Büyük Londra Oteli bugün hala varlığını sürdürüyor ve büyüsünü koruyor. Grand Hotel de Londres ağır mobilyaları, gösterişli perdeleri, banyolu odaları ve az rastlanan hidrolik asansörüyle dönemin en gözde ve lüks otellerinden olmayı başarmış. Bugünlerde ise bir görevi daha var, seni geçmişe bir yolculuğa çıkarmak. Terasındaki iki katlı restoran ve barda içkini yudumlar, yemeğini yerken Haliç manzarasını izleyebilir, Avrupalı zengin gezginlerin tahta bavullarıyla bu şehre akın ettiği dönemi düşleyebilirsin.

Fotoğraf: zomato.com

Fotoğraf: zomato.com

Balkon Restaurant Bar

Asmalımescit’te yazları hayat aşağıda, sokaklarda olsa da, semtin en eski teraslı mekanından bahsetmeden olmaz! 2004 yılında kurulan ve en az İstiklal Caddesi’nin insanları kadar çeşitli, her renkten ziyaretçisi olan Balkon, 360 derece İstanbul manzarasına sahip. Öğle ve akşam yemeğinden, gece geç saatlerde içki ve sohbete kadar günün farklı saatlerinde ziyaret edebileceğin Balkon’un, adı gibi ferah ve samimi olduğunu göreceksin!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın