Yukarı Çık
29 Eki

İstanbul’da Bir Cumartesi: Sarı Yakalının Kuzguncuk Rotası

Kuzguncuk Slider

İstanbul’da olup bir o kadar da İstanbul’da olmayan semt: Kuzguncuk. Boğazın kıyısında, cumbalı eski evleri ve rengarenk sokakları ile Perihan Abla & Ekmek Teknesi gibi önemli dizilere ev sahipliği yapmış mahalle kültürünün hala yaşadığı bir semt burası. Bu haftasonu Kuzguncuk’u keşfetmen için sana güzel bir rota çizdik sarı yakalı.

Madem bol bol yürüyeceksin, güne sağlam bir kahvaltı ile başlamak şart. Pita, sahilden Kuzguncuk’un en meşhur caddesi İcadiye’ye doğru yol alırken solda. Mekan ismini özel ekmeklerinden alıyor. Kahvaltı tabakları ise Kuzguncuk’un semtlerinden… Her bir tabakta sundukları malzemeleri ise memleketinden getirip sunmaya çok özen gösteriyorlar.

kz

 

Güzel bir kahvaltı sonrası önerimiz Kuzguncuk sokaklarında rengarenk evleri izleyerek yürümek. İcadiye en meşhur cadde, bu nedenle biz sana aralara girip kaybolmayı öneririz! Meşhur dizi Perihan Abla’yı hatırlıyorsundur sevgili sarı yakalı. Adını diziden alan sokağa girmeyi, tam karşısında yer alan harika antikacı Vertigo’yu keşfetmeyi de unutma.

Bir çikolata molası için Aziz Bey’e uğrayabilirsin. Burası ufacık ve Kuzguncuk kadar samimi bir mekan. Susamlı çikolata farklı bir lezzet denemek isteyenler; narlı çikolata ise klasikten şaşmayanlar için önerimiz.

Narlı Çikolata

 

Güne güzel bir nokta koymak için Masum Mutfak’a göz atabilirsin. Şehir hayatının kaybettirdiği sağlıklı beslenme alışkanlıklarını “masum gıda” ile geri kazandırma amaçları var. Menüden önerimiz ise ekmek üstü meksika. ( Avocado  & Cevizli)

masum mutfak

 

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın