Yukarı Çık
7 Tem

İstanbul’da Deniz, Kum, Güneş

kapak (1)

İstanbul tatilde de güzel! İşte İstanbul’da deniz, kum, güneşin tadını doya doya çıkartabileceğin mekanlar…

Tatilde şehir dışına çıkamadıysan üzülme, İstanbul’un günlük rutininden kaçmak ve rahatlamak için çok da uzaklara gitmene gerek yok. Her tarafı denizle kaplı şehirde plaj az da olsa doya doya deniz, kum ve güneşin tadını çıkartabileceğin mekanlar var. İşte bir araba, vapur uzaklığında yazın keyfini sürebileceğin yerler:

Fotoğraf ve Kapak Fotoğrafı: facebook.com/SumaBeach

Fotoğraf ve Kapak Fotoğrafı: facebook.com/SumaBeach

Suma Beach // Kilyos

Suma Beach, kısa sürede İstanbul’da yazın olmazsa olmaz mekanlarından biri haline geldi. Kilyos sahil şeridinde başka plajlar yer alsa da, bölgeye iyi elektronik müzik, iyi parti kültürünü taşıyan ilk mekan Suma sayılabilir. Sadece ahşap, hasır gibi malzemelerle kurulan mekan sadece bu özelliği ile bile yaz ruhunu uyandırıyor. Rengarenk ahşap patikadan geçip sahile ulaşınca da uçsuz bucaksız kum… Gündüz Kuzey ormanlarının yeşilinin, kumun ve hafif dalgalı Karadeniz’in serin suyunun tadını çıkartabilirsin. Suma’da partiler Cuma’dan başlayıp Pazar’a kadar devam ediyor. Sahili dışında retro tarza göndermeler yaparak dekore edilmiş sihirli ormanda eğlence sabahlara kadar sürüyor. Ünlü DJ’lerin geldiği Suma’da iyi elektronik müziğin tadını çıkarıp sabaha kadar dans edebilirsin. Sabah yaklaştığında da tekrar sahile kurulup güneşin doğuşunu izleyebilirsin. Sonrası yine deniz, kum, güneş…

Fotoğraf: facebook.com/BabylonSahil

Fotoğraf: facebook.com/BabylonSahil

Babylon Sahil // Kilyos

İstanbul’un en sevilen müzik mekanlarından Babylon, çeşmeden sonra Kilyos’a da taşındı. İyi müziğin adresi diyebileceğimiz Babylon, yazlık mekanında da bu özelliğini devam ettiriyor. Hem buraya gelen kitlenin frekansı hem de mekanın kendi güzelliği eğlenmen ve dinlenmen için harika bir ortam hazırlıyor. İster kumsalda istersen de çimlerin üzerinde güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsin. Akşam üzeri başlayan müzikle birlikte sahilin enerjisi de değişmeye başlıyor. Güneşin, denizin verdiği keyif dansla devam ediyor.

Fotoğraf: eliosedef.com

Fotoğraf: eliosedef.com

Elio Sedef // Sedef Adası

İstanbul’da yaz dendiğinde akla gelen ilk bölgelerden biri Adalar olduğundan genelde ada sahilleri oldukça kalabalık oluyor. Fakat üzerinde turistik tesisler bulunmayan, sadece yerleşim ve iki beach bulunan Sedef Adası bu hareketten uzak. Sedef Adası’nda yer alan Elio da İstanbul içinde harika bir kaçamak yeri. Beach’e tesisin kendi motorlarıyla ulaşmak mümkün. Bir kayalığa yerleşen Elio’nun sahil kısmı ahşap iskele üzerinde yer alıyor. Beyaz tonlarının hakim olduğu Elio oldukça sakinleştirici bir ortam sunuyor. Burada hafifçe esen ada rüzgarı ve denizin yumuşak suyuyla tüm şehir yorgunluğunu üstünden atacaksın. Üst kotta yer alan restoranın manzarası kadar yemekleri de güzel. Denizde geçen bir günün ardından güzel bir beyaz şarap eşliğinde İstanbul manzarasının tadını Elio’nun hafif ve lezzetli yemekleriyle çıkarabilirsin.

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Cevap bırakın