Yukarı Çık
27 Nis

İstanbul’daki Favori Çikolatacılarımız

Screen Shot 2016-04-27 at 19.11.54

Yoğun iş günlerinde bir parça çikolata seni de çok mutlu ediyor. Değil mi?

Çikolatanın ömrü uzattığı çok doğru… O yüzden her zaman güzel çikolata yapan mekanların peşindeyiz.

Baylan

Bir klasik ile giriş yapalım yazımıza. Cumhuriyet ile yaşıt olan Baylan’a saygımız sonsuz! 1923’ten bu yana lezzetini hiç değiştirmeden, adeta klasikleşmiş bir mekan burası… Her seferinde hiç sektirmeden Kup Griye yemek için gidenlerin yeridir Baylan. Bebek’te de şubesi olan Baylan’ın gerçek adresi Kadıköy. 1961’de açtığı Kadıköy şubesi halen ayakta. İçeri girdiğin zaman Baylan’ın mis gibi çikolata kokusunu içine çekmeni öneririz. Kadıköy şubesine mutlaka uğra; Kup Griye veya Rokoko’su favorilerimiz!

Rumeli Çikolatacı

Rumeli Çikolatacısı

Acıbadem, Çengelköy, Sirkeci, Fenerbahçe ve Moda’da şubeleri bulunan Rumeli Çikolatacısı için doğru kelimeler: “İyi ki var!” Çikolatalarına hayran kalacağın bu mekana gittiğin zaman çikolatalı muhallebileri, puddingleri, nutellalı trileçeyi mutlaka denemelisin. Cumartesi ve pazar sabahı için bol kalorili ama aynı zamanda unutamayacağın bir kahvaltı arıyorsan mekanın kesinlikle Rumeli Çikolatacısı. Veya şöyle bir hayal kuralım… Bir akşam enfes çikolatalarından alıp, evde çilek ve kırmızı şarap eşliğinde kendine lezzetin dorukta olduğu bir program yapabilirsin. Daha romantik bir program mı var? 🙂

Çikolata Dükkanı

Çikolata Dükkanı, Moda

Moda’yı son yıllarda yeni açılan cafeleriyle ve genç kitlesiyle daha da çok seviyoruz. Kahvaltı mekanları, şarap içebileceğin şirin cafeleri, dondurmacı ve kahvecileriyle “mahalle” kültürünün İstanbul’da en yoğun hissedildiği semt oldu Moda. Bir de sempatik Çikolata Dükkanı da mahalleye gelince tam oldu! Çilekli olan tatlısı yani Asuman’ı ve daha yoğun olan muzlu tatlısı yani Mualla’yı denemek şart! Bu tatlılara Asuman ve Mualla isimlerinin koyulmasının nedeni ise geçmişte kullanılan Türk kadın isimlerini bize hatırlatmak… Çikolata Dükkanı’na bayılacağın garanti!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın