Yukarı Çık
26 Nis

İstanbul’un Kitap Dolu Rafları

pandora 2

Bazı kitapçılar vardır ki okumayı daha zevkli hale getirir! İşte, bir girdin mi çıkmak istemeyeceğin üç kitapçı…

Pandora Kitabevi, Nişantaşı:

Fotoğraf: https://www.pandora.com.tr

Fotoğraf: pandora.com.tr

Beyoğlu’ndaki karşılıklı iki ayrı mekanından birinin geçtiğimiz yıl kapanması seni de üzmüştür, fakat Pandora Kitabevi’nin kısa süre sonra Nişantaşı’nda kapılarını açan iki katlı yeni şubesi, bu üzüntüyü az da olsa gidermeye yetti. Valikonağı Caddesi’ne bakan geniş, ferah ve aydınlık bir dükkanda konumlanan Pandora’da tahmininden daha fazla kitapla ayrılacağın kesin. Alt katta, okuyacağın yeni kitaba karar vermeye çalışırken ya da üst katta, her ilgi alanına hitap eden yabancı kitaplar arasında gezinirken, bir de bakmışsın saatler geçmiş!

 

Robinson Crusoue 389, SALT Galata:

Fotoğraf: kikasworld.com

Fotoğraf: kikasworld.com

İstiklal Caddesi’nin en sevdiğimiz kitapçılarından Robinson Crusoe, adını aldığı 389 numaradan çıkmış olsa da, varlığını SALT Beyoğlu ve SALT Galata’da sürdürüyor biliyorsun. Kitabevinin SALT Galata’daki şubesinden kitabını seçip satın alarak, binanın etkileyici mimarisinin vadettiği ihtişamlı okuma köşelerinden birine kurulabilirsin. SALT’ın sergileri, binanın geçmişi ve atmosferiyle en iyi gidenlerin sanat, tarih ve dönem edebiyatı eserleri olduğunu unutma!

 

Akademi 1971 Kitabevi & Cafe, Kadıköy:

Fotoğraf: zomato.com

Fotoğraf: zomato.com

Anadolu yakasında yaşayan ya da Anadolu yakasında vakit geçirmeyi sevenlerdensen, seni de unutmadık! Uzun yıllardır Caferağa’da kitap kurtlarını buluşturan kitabevi-cafe Akademi 1971, sadece beynini ve ruhunu değil, karnını da doyurabilir. Gerçek bir kütüphane ruhu olan mekanda saatlerce kitaplarla baş başa kalmayı seçebilir ya da seçimini yaptıktan sonra kitabını satın alarak yiyecek ve içecekler eşliğinde hemen okumaya başlayabilirsin!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın