Yukarı Çık
20 Tem

Kendini İyi Hissetmen İçin Film Önerileri

little miss sunshine

Bugünlerde sen de moralinin yükselmesine, yaşananlardan uzaklaşmaya ihtiyaç duyuyorsan, bu filmler tam sana göre!Bazı kötü zamanlarda, kendini iyi hissetmek için dışarıya çıkmaya, temiz hava almaya, arkadaşlarınla vakit geçirmeye, kafa dağıtmaya ihtiyaç duyarsın. Fakat evde kalmayı tercih ediyorsan da kendini kötü hissetmene gerek yok! Bazı filmler tam da böylesi zamanlar için yaratılmıştır sanki; birkaç saatliğine seni bu dünyadan alıp, her şeyin güzel olduğu bir dünyaya götürürler. Yüzünü güldürmeyi, kendini iyi hissetmeni sağlamayı garantilerler. İşte bu filmlerden birkaçı…

good will hunting

Good Will Hunting | 1997, Gus Van Sant

Kaybolmuş, sahip olduğu ayrıcalıkların ve yeteneklerin farkında olmayan Will Hunting’in hayatının bir adam sayesinde rayına oturmasını konu alıyor Good Will Hunting (Can Dostum). Dünyanın en iyi üniversitelerinden M.I.T.’de hademelik yapan bu genç adamın matematiğe olan yeteneği ve bu yeteneği doğru şekilde kullanması, psikolog Sean Maguire’ın yardımlarıyla gerçekleşiyor. Matt Damon ve Ben Affleck’in senaryosunun iyileştirici gücüne bir de Robin Williams’ın oyunculuğu ve sakinleştirici diyaloglar eklendiğinde ortaya çıkan film, yolunu kaybetmiş herkes gibi sana da ilaç gibi gelecek.

little miss sunshine

Little Miss Sunshine | 2006, Jonathan Dayton & Valerie Faris

Kaybedenlerden oluşan parçalanmış bir ailenin, bir minibüs yolculuğuyla birleşip kenetlenmesinin bol kahkaha attıran hikayesi… Little Miss Sunshine (Küçük Gün Işığım), küçük kızlarının ülkenin diğer ucundaki bir çocuk güzellik yarışmasına katılabilmesi için bir minibüse doluşup yolları arşınlayan Hoover ailesiyle tanıştıracak seni. Başarısız olmuş bir baba (Greg Kinnear), umudunu kesmiş bir anne (Toni Collette), başarısız bir intihar girişiminde bulunmuş bir dayı (Steve Carell), huzurevinden atılmış bir dede (Alan Arkin), sessizlik yemini etmiş bir erkek kardeş (Paul Dano)… Küçük Olive’in (Abigail Breslin) bu aile ile hayallerini gerçekleştirmesi imkansız gibi gözükse de, imkansıza ulaşma yolunda başardıkları umut verici. Bol bol gülmek, ve adı gibi, günü aydınlatan bir film izlemek istersen doğru seçim bu!

secret life of walter mitty

The Secret Life of Walter Mitty | 2013, Ben Stiller

Gerçeklerden uzaklaşmak mı dedin?  Life Dergisi’ndeki işi gelişen teknolojilerin ve değişen zamanını etkisiyle tehlikede olan sıradan bir adamın rutin yaşamına tanık olarak başlayacaksın The Secret Life of Walter Mitty‘i (Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı) izlemeye. Fakat Walter’ın hayal ve gerçeğin birbirine karıştığı dünyasının kapıları açıldığında Grönland’ın soğuk sularından Himalayalar’nın zirvelerine, soluk soluğa koştururken bulacaksın kendini. Ben Stiller’ın yönettiği ve başrolünde oynadığı bu film, dünyanda kötü şeyler olmasının, içindeki seni serbest bırakmaya ve hayallerinin peşinden koşmaya engel olamayacağının en güzel kanıtlarından.

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın