Yukarı Çık
24 Ağu

Bayramda Şehirde Kalacaklara: Keyifli Bir Piknik İçin İpuçları

Eylül ayına doğru ilerlerken havanın sıcaklığı ve doğanın görüntüsü ile yılın en keyifli zaman dilimlerinden birine de giriyoruz.

Tatiller sona erip günlük hayatın akışına kapılsak da hafta sonu kendini ödüllendirmek isteyen Sarı Yakalı’ya eğlenceli bir önerimiz var. O da yemyeşil çimlere yayılıp piknik yapmak!

Kış ayları geldiğinde ister istemez kapalı mekanlara yöneleceğinden havaların ve bahçelerin tadını olabildiğince çıkarman gerek. Hafta sonu arkadaşlarınla yapacağın buluşmanın konseptini biraz değiştirip için şahane atıştırmalıklar dolu bir hasır sepetle parklara doğru yola koyulmaya ne dersin? Sana vereceğimiz ipuçları piknik öncesi hazırlıklarına yardımcı olacak ve anın tadını daha kolay çıkarmanı sağlayacak.

1. Hazırlığa başlamadan önce bir kontrol listesi yap.

Keyifli bir piknik günü için her şeyin eksiksiz ve iyi düzenlenmiş olası gerekiyor. Yoğun çalışan bir Sarı Yakalı için hiç zor değil. Önceden yapacağın bir liste ile alışverişini yapıp hazırlıklarını tamamlayabilirsin. İşin kolaylaştırmak için arkadaşlarınla görev dağılımı yapabilirsin.

Pikniğin olmazsa olmazları arasındaki tabii ki kocaman bir sepet ve taşınabilir minik bir soğutucu geliyor. Kuru malzemeleri sepette, soğuk ve taze kalması gerekenleri de soğutucu da taşıyabilirsin. Yemek yerken işi kolaylaştırmak ve tatlı bir sunum yaratmak için renkli, emaye tabak ve bardaklar alabilirsin.

Yeme-içme listelerinden sonra çimlere yayılacağın renkli bir örtü, çatal-bıçak, tirbuşon, peçete, ıslak mendil, çöp torbası gibi önemli eşyaların kontrolünü yap. Çevreye çok ses vermeden müzik dinleyebileceğin minik bir hoparlör almak da eğlenceli olabilir.

Piknik

2. Yiyecekleri hazırlarken işi basit tut.

Piknikte asıl amaç dostlarınla açık havada güzel vakit geçirmek ☺ Anların tadını arttırmak için de güzel atıştırmalıklarla pikniği süslersin. Ama hazırlıklarını yaparken zorlayıcı yemeklerden kaçınmalısın. Tam tersine çabuk hazırlanan, genellikle soğuk tüketilebilen, pratik ve leziz tarifler düşünmelisin. Lezzetine güvendiğin bir şarküteriden alacağın peynirler ve soslar ile minik peynir tahtaları hazırlayabilirsin. Mevsiminde meyveleri unutmamak gerek. Taze incir, siyah üzüm ve orman meyveleri hem yemesi kolay hem de peynire uyumlu ürünler. Sunum tahtasına dizeceğin bu ürünlerin yanında iyice soğutulmuş birkaç şişe Blush çok yakışacaktır.

Mini baget ekmekler arasında ızgara sebzeli sandviçler, guacamole eşliğinde nachos, mevsim meyveleri ve kinoa salatası gibi ürünler kolayca bozulmayacaktır. Yanlarında tatlı bir eşlikçi olması için içi beyaz çikolata parçacıklı brownie ve frambuazlı minik tartlar ekleyebilirsin.

3. İçecek stoklarını iyi düzenle.

Pikniklerde en çok tüketilen ürünlerden biri de içeceklerdir. Havanın da etkisiyle özellikle su çok tüketilir. Yanında bol bol su bulunması önem taşıyor. Bir de yanında kaç şişe Blush getireceğini önceden iyi hesapla; böylece elinde kadehinle tüm gün “Bitti bitecek! veya Son kadeh!” derdi olmadan harika bir gün geçireceksin.

Piknik2

4. İşe biraz eğlence kat.

Piknik gününü biraz daha uzun tutup eğlenceli hale getirmek için iyi bir müzik listesi hazırlayabilir, yola çıkmadan sepete oyun kartları veya diğer alternatif oyun kutularını atabilirsin. Eğer grupta evcil hayvanları olan varsa o tatlı dostlarla birlikte oynamak daha da keyifli olabilir. Hatta çocukluğunu özleyenler ve biraz nostalji yapmak isteyenler uçurtma uçurtmayı bile deneyebilir, neden olmasın ki?

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

1Yorum
  • Aysegul dalkilic

    Tarifleriniz cok guzel

    4 Eylül 2017 at 17:53 Cevapla

Cevap bırakın