Yukarı Çık
23 Eki

Köpüklü Şaraba En Çok Yakışan Tatlılar

Köpüklü şarapların büyük birer fanıyız ve tatlılara da hayır diyemiyoruz! Biz de çözümü bu iki favorimizi buluşturup seninle paylaşmakta bulduk Sarı Yakalı!

Öncelikle köpüklü şarabın (Sparkling Wine) ne olduğundan ve onu özel yapan şeylerden başlayalım. Aslında çok basit. Doğal olarak uğradığı ikinci fermantasyonun etkisiyle köpürmesi ve gazlı bir içecek içiyormuş hissi vermesi onu farklı kılan en büyük etmenler. Kolay içimi onu hem yemeklerin yanında hem de aperatif olarak keyfini çıkarmaya uygun hale getiriyor. Düşünüyoruz ki, sarı yakalı yoğun geçen bir hafta sonrası bu önerileri fazlasıyla hak eder!

Tadım notlarında buruna taze limon çiçeği, hanımeli, beyaz gül, kayısı, portakal çiçeği, mandalina gibi kokular gelebilir; içimde ise çoğunlukla meyve aromaları.

 

Tartlar
Özellikle taze meyveli tartlar ve minik ekmek topları köpüklü şarapların harika eşlikçisi. Elmalı tart bir klasik ama favori eşleşmemiz!

Görsel: www.foodandwine.com

 

Meyveli Puding
Köpüren şaraplarla nasıl bu kadar uyumlu olduğuna inanamayacağın, yapımı basit ve hafif bir tatlı
. Daha ne olsun! Özellikle tatil kutlamalarında ve yaz günlerinde soğuk birer meyveli puding ve köpüklü şarap harika gider.

Görsel: https://www.mysequinedlife.com/

 

Çilek
Tüm şarapların harika tamamlayıcısı ve pratik eşlikçisi çilek, konu köpüklü şarap olunca yine kurtarıcı oluyor! Sana güzel bir de önerimiz var. Kadehinin içine köpüklü şarabını daha sonra da hazırladığın çilek suyunuzu ekleyin. Bitiş ise yine taze çilekle! Leziz!

Görsel: http://frostingandasmile.com

 

Tatlı Çörekler ve Bademli Kurabiyeler
Şarabın tazeleyici hissine yakışır
hafif ve leziz bir dokunuş için en özel önerimiz bademli kurabiyeler Sarı Yakalı!

Görsel: https://www.tasteofhome.com

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın