Yukarı Çık
11 Mar

Mis Kokulu Bir Girişim: 240 Derece

240 Derece

Öyle bir döneme girdik ki; artık seçimimizi doğaldan, sadeden yana kullanıyoruz.
Daha sanatsal olanı seçip,daha butik olanı tercih ediyoruz. Her şey bu kadar doğallaşırken, eksiden çok popüler olan, “artizan ekmek” hayatımıza hızlı bir giriş yaptı.

Peki nedir bu artizan ekmek? Tam bilmiyorsan problem yok, hemen anlatalım 🙂

Yapay katkı maddeleri ve yapay maya kullanılmadan, ekşi maya ile yapılan leziz ekmeğe, Artizan ekmek deniyor. Yapılışı ve güzel tadın tutturulması normal ekmeğe göre çok daha zor.

Şimdi ise artizan ekmekten yola çıkarak harika bir girişim hikayesi anlatacağız: 240 Derece!

240 Derece

240 Derece‘nin sahipleri Cem ve Metin, artizan ekmek yapma fikrinden önce bir şirkette satış pazarlama sorumlusu olarak çalışıyorlar. İkisinin de gıdaya ilgisi var. Bu ilgilerini somutlaştırmak için Nisan 2014’te istifa ediyorlar ve hayallerinin yani doğal ekmeğin peşinden koşmaya başlıyorlar. Etrafımızdaki sağlıklı beslenme eksikliğini ve organik yaşama olan ilgimizi araştırıyorlar. Sonra ise kendi işlerinin başına, bu senaryoda fırının başına geçiyorlar!

240 Derece

240 Derece‘nin tam çavdarlıdan tam buğdaya, yabanmersinli-fındıklıdan üzümlü-cevizliye 8 çeşit artizan ekmeği mevcut. Bunların hepsi günün her öğününde yenilebiliyor. Ancak bizce doğru tercih akşamları şarap ve peynir eşliğinde bu ekmeklerin keyfine varmak! Örneğin, 240 derecenin üzümlü cevizli ekmeğini rokfor ile yenmeli. Yanında ise rokfor ile en iyi giden bir kadeh Chardonnay dillere destan oluyor.

Çavdar ekmeği ise biraz ısıtılıp, üzerine labne, taze soğan ve somon füme ile leziz bir hale geliyor. Yanında bir kadeh de Sauvignon Blanc ile hem ekmeğin hem de somonun tadı en üst noktaya çıkıyor.

Yabanmersinli fındıklı ekmeği ise, kayısı reçeli ile çok yakışıyor! Bunun yanında içilebilecek iki seçenek var; ya sıcacık bir Earl Grey ya da bir kadeh Bloom!

240 Derece

Böyle ilham hikayeleri insanı bir an düşündürmüyor mu? Kurumsalı bırakıp, kendine fırın açan iki erkek… Amaçları büyükannelerimizin lezzetli ve daha sağlıklı ekmeklerini bize sunmak. Yepyeni bir marka ile evlerimize girmek ve evlerimizi mis gibi kokutmak.

240 Derece‘nin leziz ekmeklerini www.240derece.com‘dan söyleyebilirsin; istediğin gün evine kadar getiriyorlar. İşte gerçek bir girişim. Hep beraber destekleyelim!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın