Yukarı Çık
22 Eyl

Moda’da 3 İtalyan

Kapakİtalyan

Keyifli bir Moda günü sonrası bir bardak Merlot eşliğinde keyfini çıkarabileceğin İtalyan Lezzetleri için 3 harika önerimiz var. Afiyet Olsun!

SEMOLINA

Semolina için Moda’nın en bilinen İtalyan duraklarından diyebiliriz. İyi bir makarna yemek isteyen herkesin uğraması gereken bu mekan, 2012 yılında Istanbul’un ihtiyacı olan samimi bir İtalyan mekanı, uygun fiyatlarla ulaşabileceğiniz lezzetli makarnalar amacıyla Hülya & Fevzi çifti tarafından açıldı. Mekanın kahvaltısından tatlılarına herşey çok lezzetli olsa da; söyleona tavsiyemiz başlangıç olarak köz biberli mozzarella tabağı ve ana yemek olarak kremalı & kabaklı fettuccine ((sotelenmiş kabak, krema, parmesan, ceviz, muskat, dereotu) ve kapanış için çikolatalı sufle yönünde olacak.

Adres: Ressam Şeref Akdik Sokak Moda

zucchini-and-bacon-spaghetti-83598-1Görsel: http://img.taste.com.au/

 

AIDA- VINO E CUCINA

Geniş başlangıç (aperatif) seçenekleri sayesinde gidenlerin gönlünü kazanan bu İtalyan restoranı, Lecce’de yaşamış olan çift Andrea & Elif’in İtalyan lezzetlerini aşklarıyla birlikte Moda’ya taşıması sonucunda ortaya çıkmış. İçeri girer girmez bir restoran değil eve girdiğiniz hissi alacağınız bu mekanda ev yapımı ekmeklerden, dönemsel değişen çorbalara herşey leziz.
Bizce Patlıcan Parmigiana ve Tiramisu’yu ise mutlaka denemelisin!

Aida Vino Patlican

Andrea KurucuGörseller: Aida Vino e Cucina Facebook Sayfası

 

PAUL’S LASAGNA

Şehrin en iyi lazanyacısı olarak nam salmış olan Paul’s Lasagna, Moda-Dr.Esat Işık caddesinde ufacık bir mekan. Burada klasik lazanya alışkanlıklarını yıkacak farklı alternatifler var. Dilersen karidesli dilersen vejeteryan olarak da keyfini çıkartabileceğin nam salmış lazanyaları ve doyurucu porsiyonları sayesinde Paul’s Lasagna kesinlikle listede.

LazanyaGörsel: https://intovino.com

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın