Yukarı Çık
17 Eki

Pazartesi Sendromunu Yenmenin 10 Yolu

tumblr_m5wd4hkchi1rvohrio1_1280

Sarı Yakalı haftanın en sevimsiz gününden bile keyif almayı bilir!

 

Özgür bir hafta sonundan sonra ofise, mail trafiğine ve toplantılara dönmek keyfini kaçırmasın. Pazartesi ile birlikte yeni bir hafta başlıyor. Bugünü deneyimleyeceğin yeni şeyleri planlayarak, daha önce yapmadığın şeyleri yaparak değerlendirebilirsin. Böylece haftanın monoton geçme ihtimali de ortadan kalkacak.

1. Hiç kullanmadığın bir yolu kullan

Her gün aynı yolu kullanmak etrafında olup biteni görmeni zorlaştıracaktır. Bugün işe bisikletle gitmek ya da dolmuş yerine vapur kullanmak görmediğin minik detayları farkettirecek.

 

2. Gitmek istediğin yerlerin listesini yap

fotoğraf: etsy.com

fotoğraf: etsy.com

 

Maceranın peşinden giden bir Sarı Yakalı olarak, bir sonraki duraklarının nereler olacağını listelemeye başlayabilirsin. Yeni deneyimlerin hayalini kurmak seni Pazartesi buhranından uzaklaştıracak. Belki hayal kurmakla kalmayıp gideceğin yere bugün indirimli bir bilet bile bulabilirsin.

 

3. Çalışma ortamını kişiselleştir

harper-and-harley_etsy_monochrome_lifestyle_office_desk_christmas_1

 

Keyifle, dünyanın farklı yerlerinden getirdiğin objelerle döşediğin tatlı evinden sonra sıkıcı bir çalışma ortamına gitmek seni mutsuz edecektir. Çalıştığın yeri senin estetik zevkini yansıtan bir ortama çevir.

 

4. Yeni bir dil öğrenmeye başla

Yıllardır öğrenmek istediğin İspanyolca’ya, ya da lisede öğrendiğin paslı Almanca’ya çalışmaya başlamanın tam zamanı. Bir kursa yazılmana gerek yok, duolingo gibi bir application’dan çalışmaya başlayabilirsin.

 

5. Öğle yemeğinde güzel bir şarap iç

fotograf: kinfolk.com

fotograf: kinfolk.com

Kim demiş öğlen şarap içilmez diye. Bugün yemeğin yanında kendine güzel bir kadeh Merlot sipariş et. Mesainin geri kalanı çok daha keyifli geçecek.

 

6. Yeni bir mekan dene

fotograf: doymakyok.com

fotograf: doymakyok.com

İstanbul mekanlarının hızını takip etmesi oldukça zor. Bu akşam merak ettiğin ama gidemediğin bir yeri deneyebilirsin. Bebek Lokal’i ya da Nişantaşı’nda yeni açılan sushi restoranı Naomi’yi denedin mi?

 

7. Yeni müzikler keşfet

Eğer playlistine uzun süredir bir şeyler eklemediysen Apple Music ya da Spotify’ın keşfet özelliklerini kullanmanın tam sırası. İndie folk grup Daughter’ın yeni şarkısı “The End”i ya da Athena’nın “Ses Etme”sini dinledin mi?

 

8. Film maratonuna başla

fotoğraf: allocine.fr

fotoğraf: allocine.fr

 

Bu haftanın hızlıca geçip hafta sonunun gelmesini bekliyorsan hafta başında en sevdiğin film üçlemelerinden birine başla. Before Sunrise, Before Sunset, Before Midnight üçlemesi her zaman için iyi bir fikir.

 

9. Yeni blog postlarını oku

Pazartesi müzeler, galeriler hatta bazı mekanlar kapalı. Ama hafta boyu sergileri gezmiş, mekanları denemiş bloggerların yazılarını okuyarak bu hafta neler yapabileceğinin planını yapabilirsin. Soyleona.com‘u takip etmeyi unutma! 🙂

 

10. Yeni bir tarif dene

fotograf: newyorktimes.com / Andrew Scrivani

fotograf: newyorktimes.com / Andrew Scrivani

Akşam eve gitmenin hayalini kurarken ne pişireceğinin de hayalini kur. Bugün daha önce yapmadığın bir tarif dene. Güzel bir şişe şarabın yanına sana İtalyan lezzetlerini aratmayacak makarna tariflerinden birini deneyebilirsin.

 

kapak fotoğrafı: eldia.com.do

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın