Yukarı Çık
8 Tem

Sarı Yakalı’nın Plaj Keyfine Keyif Katacak Kitap Önerileri

kitap - kapak

Yaz tatilinin en güzel yanlarından biri de kitap okuyacak zamanının her zamankinden çok olması! Deniz ve güneşin verdiği keyif bir yana, sahilde ya da bahçede uzanıp kitap okumak, okurken hayallere dalmak da bir başka oluyor. Sürükleyici romanlardan heyecan verici polisiyelere, aşk hikayelerinden hayatı tiye alan mizah kitaplarına seçeneğin bol. İşini kolaylaştırmak için, bu yaza damgasını vuracak, son zamanlarda çıkan kitaplardan bazılarını senin için seçtik:

kitap - oz

OZ, Adam Fawer

Sana bu yaz tatili için ilk önerimiz, Olasılıksız ve Empati aracılığıyla evren, zaman ve metafizik üzerine kafanı karıştırmakla kalmayıp sana bir solukta okunan romanlar armağan eden Adam Fawer‘in yeni romanı OZ. “Dorothy ilk defa öldüğünde on iki yaşındaydı. En azından bana söylediği buydu.” cümleleriyle hemen dikkat çeken OZ, sana Adam Fawer’in gizemli ve mistik dünyasının kapılarını açacak. Evrene dair bilmediğin çok şey olduğunu keşfetmek için geç değil!

kitap - havvanin uc kizi

Havva’nın Üç Kızı, Elif Şafak

Günümüz Türk edebiyatının en sevilen isimlerinden Elif Şafak‘ın bir romanını okumayan yoktur. Dili akıcı bir şekilde kullanması, olayları ve bölümleri sistematik bir şekilde kurması ve akılda kalıcı karakterler yaratmasıyla olduğu kadar tartışma yaratan eserlere imza atmasıyla da tanınan yazarın yeni kitabı Havva’nın Üç Kızı da geçtiğimiz günlerde kitapçılardaki yerini aldı. Farklı inançlara ve yaşam tarzlarına sahip üç kadının hikayesini anlatan roman, Tanrı, bilim, kimlik, aidiyet ve Doğu-Batı meselelerine odaklanıyor. O alıştığımız tarzını bu kez inancı sorgulamak için kullanan ve bizi farklılıklarına rağmen yaşamları kesişen üç kadınla baş başa bırakan Elif Şafak’ın yeni kitabını iki ayrı kapak tasarımıyla bulman mümkün.

kitap - mezeleri guzel

Mezeleri Güzel, Erdem Aksakal

Erdem Aksakal, hiç de yabancısı olmadığın bir dünyadan itiraflarıyla geliyor: Mezeleri Güzel – Bir Beyaz Yakalının İtirafları, şehirli ve çalışan erkek ve kadınların gündelik yaşamını, hayallerini, jargonunu ve rutinlerini oldukça mizahi bir dille eleştiriyor. Yazar, kendi deneyim ve gözlemlerine dayanan kitap için şöyle diyor: “Her sabah saat 6.45’te çalan alarm sesinin, sabah tıraşının, makyajının, kravat ve topuklu ayakkabı içinde büzüşen bedenlerin, bilgisayar başında uyuşan beyinlerin öyküsü bu kitap. Başka da bir şey değil.” Biraz kendi kendinle dalga geçmek, biraz da yalnız olmadığının farkına varmak için bir an önce bu eğlenceli yolculuğa çıkmalısın!

kitap - senden sonra ben

Senden Sonra Ben, Jojo Moyes

Bugünlerde vizyonda olan romantik film Senden Önce Ben (Me Before You), Jojo Moyes’in aynı adlı romanından uyarlanmıştı. Eğer romanı okuduysan ya da filmi izlediysen, yazarın yeni çıkanlar arasında yerini alan romanı Senden Sonra Ben‘i bir an önce edinmelisin. İlk hikayenin kahramanları ve aşıkları Louisa ve Will’in birlikte geçirdikleri altı ayın ardından, seni Louisa’yla bıraktığın yerden yeniden buluşturacak romantik türdeki bu kitap, sonsuz aşka doğru umut dolu bir yolculuk vadediyor.

Kapak Fotoğrafı: hiltonheadisland.org

Hafta sonu İstanbul’daysan plaj önerileri burada, kaçırma!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın