Yukarı Çık
17 Mar

Roma’da Üç Mekan: Pompi, Pastifico, Pizzeria Loffredo

Pastificio

Şimdi size anlatacağımız üç mekan Roma’ya gittiğinizde mutlaka uğramanız gereken lezzet durakları! Roma deyince aklımıza dört kelime geliyor; Tiramisu, Spaghetti, Pizza ve tabi ki Şarap!

Pompi:

Pompi

Roma’nın “Lezzet Sokağı” olarak nitelendirebileceğimiz Via Del Croce’deki Pompi, hayatınızda yiyebileceğiniz en güzel Tiramisu’yu sunuyor size. Her zaman yediğimiz klasik tiramisu’nun farklı çeşitlerini de servis eden bu mekanda, muzlu tiramisu ve çilekli tiramisu da denemeyi ihmal etmeyin!

Bu arada diyetteyseniz eğer, “kilo alacağım” kuşkularınızı Roma’da bir kenara bırakmalısınız. Çünkü bu tiramisulardan dayanamayıp en az iki tane yiyeceğiniz garanti!

Hazır Tiramisu demişken, leziz bir Tiramisu’yu neden evde de yapmıyorsunuz? Tiramisu tarifi pek yakında! Takipte kalın.

Pastificio:

Pastificio

Lokal yerleri seviyorsanız, Pastificio tam size göre! Yine Via del Croce’de bulunan bu sevimli mekan, turistik bir bölgede olsa da Roma’nın en lokal makarnacılarından. Fiyatları çok uygun; “fresh pasta” dedikleri o anda yapılan makarnalar leziz ötesi! Üstelik ev yapımı şaraplarını da orada size servis ediyorlar. Pastificio’da oturacak pek yer yok; o yüzden makarna ve şarabınızı alıp, Via Del Croce’nin bir duvarına yaslanarak yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Pizzeria Loffredo: 

Pizzeria

Roma’a lokal bir mekanda pizza yemek isteyenler için Via Vestricio Spurinna’da bulunan Pizzeria Loffredo muhteşem bir seçim. Taş fırından sıcacık bir şekilde çıkan pizzanızın yanına bir de bir kadeh şarap alın. Sonrasında gözlerinizi kapatın ve Roma’yı, gezmeyi, şarabı, lokal yerlerin o muhteşem kokusunu ne kadar sevdiğinizi hatırlayın.

Afiyet olsun!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın