Yukarı Çık
23 Ara

Sana Kendini İyi Hissettirecek Kitaplar

kitap-kqed-org

Sarı Yakalı, kendini iyi hissetmek için hayal gücüne sığınabileceğini bilir!

Umutsuz ya da bunaltıcı dönemlerde, ihtiyacımız olan biraz iyi hissetmekten başka bir şey değil… İyi hissetmenin yollarından biri de seni hayal dünyasına alıp götürecek, sana içini ferahlatacak ve kalbini ısıtacak hikayeler anlatacak kitaplar okumak. Özellikle kış günlerinde sıcak bir köşeye kurulup kitabınla baş başa kalmak sana iyi gelecek; ve bunun için sana birkaç önerimiz var…

wine

 

Adventures on the Wine Route | Kermit Lynch

Şimdi gözlerini kapa ve 80’lerin Kaliforniya güneşinin altında, uçsuz bucaksız üzüm bağlarının arasında olduğunu düşün. Fransız şaraplarını ve üzümlerini ABD’ye ithal eden girişimci ve şarap üreticisi Kermit Lynch, kendi deneyimlerinden yola çıkarak yazdığı Adventures on the Wine Route‘ta sana hem bir girişimcilik hikayesiyle ilham verecek, hem de şarapla, güneşle ve kişisel bir macerayla dolu bir hikaye anlatacak, hem de Fransız kültürüyle başa çıkmak zorunda kaldığı zor durumlarda karşılaştığı komik durumlarla yüzünü güldürecek.

***

kitap-3

Karahindiba Şarabı | Ray Bradbury

Fahrenheit 451‘de olduğu gibi karanlık dünyalara kapılar açmasına alışık olduğumuz Ray Bradbury‘nin bu romanı çok farklı… Kendi anılarından yola çıkan bir çocukluk hikayesi anlatan yazar, senin de çocukluk yıllarına dönmeni, o yıllarda hissettiğin güven, sıcaklık ve huzuru anımsamanı sağlayacak. İyileştirici gücü oldukça fazla olan Karahindiba Şarabı romanı, Douglas ve Tom’u bir yaz tatili boyunca izleyerek, arkadaşları, büyükanne ve büyükbabaları ve diğer komşularıyla başlarından geçenleri anlatıyor.

***

kitap-4

Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları | Ransom Biggs

Sinema dünyasının en yaratıcı ve aykırı yönetmenlerinden Tim Burton’ın kısa bir süre önce vizyonda izlediğimiz son filmi Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children, Ransom Biggs‘in aynı adlı romanından uyarlanmıştı. En az Tim Burton’ın kendi dünyasından bir şeyler katmış olduğu halindeki kadar ilginç, renkli ve tuhaf olan roman, 108 hafta boyunca New York Times bestseller listesinde kalmış. Gizemli bir adadaki terk edilmiş yetimhanede geçen ve seni on altı yaşındaki Jacob’ın peşinden fantastik bir dünyaya sürükleyecek bu roman hakkında yapılan yorumlardan biri “hipsterlar için yazılmış bir Harry Potter kitabı” olduğu…

Kapak Fotoğrafı: kqed.org

***

kitap-2

Küçük Bir Kış Masalı | Maeve Binchy

İnsana kendini iyi hissettirecek romanlar ve romantik hikayeler söz konusu olduğunda son yılların en sevilen yazarlarından birini anmamak olmaz. Birkaç yıl önce aramızdan ayrılan İrlandalı yazar Maeve Binchy‘nin son kitabı, tam da şu anki gibi soğuk kış günlerine yakışır bir romandı: Küçük Bir Kış Masalı. İrlanda’nın batı kıyısında herkesin birbirini tanıdığı küçük bir kasaba olan Stoneybridge’de geçen roman, kahramanı Chicky Starr’ın bu kasabada Atlantik Okyanusu’na bakan bir otel işletmeye karar vermesi sonucu atıldığı macerayı konu alıyor. Tüm kasaba halkının onun çılgın olduğunu düşünmesine rağmen kısa sürede birbirinden ilginç insanların uğramaya başladığı bu otel seni de konuk etmeyi sabırsızlıkla bekliyor!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın