Yukarı Çık
2 Ağu

Şarapsever Sarı Yakalının Telefonunda Bulunması Gereken 5 Uygulama

vivino - kapak

Hayatın her alanını kolaylaştıran akıllı telefonlar, şarap tutkunu da besliyor! Şarap seçmek, şarap tatmak, güzel yemekler ve hoş muhabbet eşliğinde o şarabın tadını çıkarmak senin için bir tutkuysa, bu tutkunu birçok mobil uygulama ve sosyal çağın gelişen teknolojileri sayesinde bambaşka bir deneyime dönüştürebilirsin. İşte aralarında şarap günlükleri, seyahat rehberleri ve hatta fotoğraf uygulamaları bulunan önerilerimiz:

 

Vivino Wine Scanner:

Fotoğraf ve Kapak Görseli: youtube.com

Fotoğraf ve Kapak Görseli: youtube.com

Gittiğin her yere Swarm ile check-in oluyor, okuduğun kitaplarda ilerledikçe bulunduğun sayfayı Goodreads‘e kaydediyor, her sinema çıkışı izlediğin filme IMDb uygulaması üzerinden check-in olup onu puanlıyor musun? Peki o zaman neden içtiğin şaraplara da check-in olmayasın? Vivino, içtiğin şarapları üzüm, bölge, marka, yıl ve kendi notlarınla kayıt altında tutmanı sağlamakla kalmıyor. Şarap etiketlerini tarayarak o şarapla ilgili her şeyi öğrenmeni sağlayan, şarap seçimine yardımcı olan ve daha önce o şarabı tatmış olan kullanıcıların yorumlarını önüne seren bir uygulama Vivino. Ayrıca şarapseverleri bir araya getiren bir platform olma özelliği de taşıyan bu uygulama üzerinden şarap dünyasıyla ilgili güncel haberleri ve ilginç bilgileri de takip edebilirsin.

 

Winery Passport:

Görsel: itunes.apple.com

Görsel: itunes.apple.com

Şarabı restoran ve kafelerde içmekle kalmayıp yerinde tatmayı sevenlerden, şarap tutkusunu seyahatlerinin bir parçası haline getirenlerdensen bu kısım senin için… Son yıllarda dünyanın birçok şarap üretimi yapan bölgesi, mobil uygulamalar aracılığıyla bölgedeki şarap evlerini ve bağları kolayca keşfetmeni sağlamaya çalışıyor. Fransa’dan İspanya’ya, California’dan Şili’ye, Avustralya’dan Trakya’ya… Eğer seyahat edeceğin bölge şarapları ile ünlüyse, yola çıkmadan önce mobil telefonunun uygulama kütüphanesinde “şarap/wine”, “şarap evi/winery” ve bölge adıyla bir arama yapman yararına olacaktır. Örneğin bu uygulamalar arasında öne çıkanlardan Winery Passport, veritabanında ABD ve Kanada’daki hemen hemen tüm şarap evlerini ve bağları bulunduruyor; seyahatini planlamana, rotanı çizmene ve okuduğun yorumlar ve bilgiler aracılığıyla duraklarını belirlemene yardımcı oluyor.

 

Moleskine Journal:

Görsel: amazon.com

Görsel: amazon.com

Evdeki çalışma masanda, çantanda, ofisinde ya da kitaplığının herhangi bir rafında en az bir adet Moleskine marka defter, ajanda ya da günlük olduğuna eminiz. Bu çok sevdiğimiz markanın not almaya ve basit çizimler yapmaya yarayan bir akıllı telefon uygulaması olarak da var olduğunu muhtemelen çoktan keşfetmişsindir. Bu uygulamanın şarap temalı bir yazıda var olmasının nedeni ise sana vereceğimiz güzel bir haber: Moleskine’in çeşitli hobilere adanmış Passion Journals serisi artık mobilde de var! Tıpkı filmlere, kitaplara, müziğe, sanata, seyahate adanmış diğer günlükler gibi, bu seride yer alan Wine Journal, hangi şarabı nerede, ne zaman kiminle içtiğini hatırlamanı ve notların ve çıkartmalarınla deneyimini kişiselleştirmeni sağlıyor. Şimdi tüm bu günlükleri dijital olarak satın alabiliyor ve Moleskine’in basit gözüken mobil uygulamasına entegre edebiliyorsun. Şarap tutkuna adanmış günlüğün artık hep yanında olacak!

 

Wine When Where:

Görsel: trekk.com

Görsel: trekk.com

Adı üzerinde, hangi şarabı, ne zaman ve nerede içtiğini hatırlamanı ve kendi notlarını almanı sağlayan bir diğer uygulama Wine When Where. Oldukça kullanıcı dostu bir arayüze sahip uygulamada herhangi bir yemekte karşına çıkan şarabı fotoğrafı ve adıyla kaydederek puanlayabiliyor, notlarını alabiliyor, uygulamayı kullanan diğer arkadaşlarınla ya da sosyal medya üzerinden herkesle paylaşabiliyorsun. Kısacası Wine When Where, gittiğin her yere yanında taşıyabileceğin bir diğer şarap günlüğü. Farkı, daha veritabanı görünümüde olması ve daha sosyal olmasında!

 

Add Wine:

Görsel: itunes.apple.com

Görsel: itunes.apple.com

En güzel fotoğraf şaraplı fotoğraftır diyorsan ya da şarapsız yapamayan arkadaşını şarapsız fotoğraflama hatasına düştüysen, sırada oldukça basit fakat eğlenceli bir uygulama var! Add Wine, çektiğin ya da telefon hafızanda yer alan herhangi bir fotoğrafa şarap şişeleri, şarap kadehleri ve çeşitli aksesuarlar ekliyor. Eksik kalmış fotoğrafları şaraplandırmak için kullanabileceğin bu uygulama telefonunun bir köşesinde durmalı. Neden; çünkü böylesi bir filtre Snapchat’te bile yok!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın