Yukarı Çık
19 Haz

Sarı Yakalı Bu Yaz Müzik ve Kültür-Sanata Doyacak!

soyleona3 (1)

Sarı Yakalılar olarak bu yaz müzik ve kültür-sanata doyacağız!

Yaz demek, etkinlik demek! Bu yaz katılabileceğin müzik ve sergileri senin için seçtik:

Müzik

Chillout

CHILL-OUT FESTIVAL BODRUM | 14 – 15 Temmuz @ Xuma Yalıkavak

Chill-Out Festival, 14-15 Temmuz’da Xuma Yalıkavak ev sahipliğinde 3. kez Bodrum’da olacak. İki gün boyunca eşsiz bir doğa içerisinde yaratılacak sıra dışı atmosferde jazz’dan trip hop ve house’a birçok tarzı dinlerken, dilediğimizce denize gireceğiz ve Xuma’da saatlerce dans edeceğiz. Geçen sene Chill-Out Festival’e katılmayanlar buradan detayları görebilirsin.

***

24. İSTANBUL CAZ FESTİVALİ | 4 – 20 Temmuz 2017

Sarı Yakalı’nın caza olan ilgisini biliyoruz! O yüzden şanslıyız; şehrin herhangi bir yerinde bize hitap eden bir konser mutlaka bulabileceğiz! Özel projelerden, ilham verici eşleşmelere birçok heyecan verici geceyi programına sığdıran, Gece Gezmesi ve Parklarda Caz gibi etkinliklerle cazı şehrin farklı noktalarına taşıyan festivalin bu yılki konukları arasında Dee Dee Birdgewater, Antonio Sanchez, Christian McBride ve Roberto Fonseca gibi isimler yer alıyor. Heyecanlıyız!

***

BABYLON SOUNDGARDEN | 8 – 9 Eylül 2017 @ Kilyos

Daima yazın habercilerinden olan Babylon Soundgarden, bu yıl mevsimin farklı bir döneminde hayatımızı renklendirecek. Tatil yörelerinden şehre dönüşün başladığı Eylül ayında gerçekleşecek Babylon Soundgarden’ın bir de sürprizi var: Bu yıl ilk kez festival ruhunu doyasıya yaşatmak için kamp alanı da bulunacak festivale girişler 8 Eylül’de başlayacak ve biz müzikseverler gece boyunca DJ performanslarıyla karşılanacak. 9 Eylül’deki line-up ise önümüzdeki haftalarda açıklanacak. Eylül’ü sabırsızlıkla bekliyorsun, değil mi Sarı Yakalı?

Kültür-Sanat

Biraz da Kültür-Sanat alanında neler görebiliriz, onlardan bahsedelim:

FAHRELNISSA ZEID: İSTANBUL MODERN KOLEKSİYONU’NDAN BİR SEÇKİ

Görsel: Barış Aras & Elif Çakırlar, istanbulmodern.org

FAHRELNISSA ZEID: İSTANBUL MODERN KOLEKSİYONU’NDAN BİR SEÇKİ
30 Mayıs – 30 Temmuz | @ İstanbul Modern

Taşınma hazırlıkları süren İstanbul Modern, geçmiş yıllarda kapsamlı bir retrospektif sergiyle yer verdiği Fahrelnissa Zeid’in birçok eserine koleksiyonunda yer veren bir kurum olarak, modern sanatımızın öncülerinden olan sanatçıyı bir kez daha bizimle buluşturuyor. Müzenin kısa süreli sergi alanında görülebilecek olan bu seçkinin yanı sıra, “Liman” sergisinin de 20 Temmuz’a kadar görülebileceğini hatırlatalım. Bu sergiden çok keyif alacağına eminiz, Sarı Yakalı!

***

GÖRME BİÇİMLERİ
02 Haziran – 13 Ağustos | @ ARTER

John Berger’in 1972’de yayınladığı ve görsel kültür üzerine çığır açıcı metinlerden biri olarak kabul edilen kitabıyla aynı başlığı taşıyan yeni ARTER sergisi, Berger’in izinden giderek, birçoğu Türkiye’de ilk kez sergilenecek 33 sanatçının yapıtlarını bir araya getiriyor. Antik eserlerin çağdaş eserlerle, yağlı boya tabloların video-enstalasyonlarla bir arada olduğu sergi, yeni ufuklar açıyor. Yazın iş çıkışı sergi gezmek isteyen Sarı Yakalılar için birebir!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın