Yukarı Çık
23 Eki

Sarı Yakalı İçin 48 Saatte Lviv Rehberi

Lviv KAPAK-2

Ukrayna’nın Avrupalı şehri Lviv son dönemlerde adından sıkça bahsettiriyor. Ülkeye vizesiz girişle başlayan yoğun ilgi; kimlikle giriş mümkün olduğu anda üst seviyelere çıktı. Fakat Lviv yalnızca bunlardan ibaret değil, keşfedecek şey çok! Biz de keşif sever Sarı Yakalı için 48 saatte Lviv Rehberi hazırladık. İyi seyahatler!

 

Gün 1 – Sabah
Güne biraz egzersizle başlamak akıllıca olabilir, çünkü burada olduğun süre boyunca bolca kalori alacaksın! Lviv’de bunu yapmak için Rynok’taki Belediye Sarayı’na tırmanmaktan daha iyi ve güzel bir yol görmüyoruz 🙂 Dar, spiral merdivenli uzun bir tırmanış gözünü korkutmasın; sonuç olarak karşılaşacağın manzara buna değecek.

 

Sportif bir başlangıç sonrası rota tabi ki kahvaltı! İsmiyle bizi tavlayan, bol beğeni garantili kahvaltı tabağı için Brativ Rohatyntsiv Caddesi’nde bulunan Cukor güzel bir adres! Insta Breakfast’ın yanı sıra Beyaz Çikolatalı Pancake’ini denemeyi unutma deriz.

Lviv Kahvaltı

 

Gün 1- Öğlen
Kahvaltı sonrası belediye sarayının en tepesindeyken görmüş olduğun tüm büyüleyici kiliseleri- katedralleri gezme zamanı. 14.Yüzyıl Gotik mimarisinin örneği olan Latin Katedrali ile başlayabilirsin. Zengin bir şekilde dekore edilmiş 18.Yüzyıl barok yapı olan “Dominician” Katedralini öneririz. Sonrasında da Rynok meydanına dönerek şehrin sembolü olan renkli evlerin keyfini çıkartabilirsin!

Lviv Evler

 

Gün 1- Akşam: 
Gündüz önünden geçerken ihtişamından etkileneceğin binalardan biri olan Opera binasını bir de akşam görmen gerek! Bilet fiyatlarının zamana ve oyuna göre değiştiği ama her daim ülkemize göre 2-3 kat ucuz olduğu Lviv Operası’nda önceden yerinizi ayırttığın bir oyunda keyifli vakit geçirmen şart! Oyunların çoğu Ukraynaca olduğu için yanınıza lokal dili konuşan bir eşlikçi bulmanı tavsiye ederiz.

Lviv opera

 

Opera sonrası keyifli bir akşam yemeği ve bir kadeh şarap eşliğinde günün en güzel anlarını düşlemek istersen Mons Pius ideal. Et denince akla ilk gelen bu mekan; sıcak atmosferi ve lezzetli yemekleriyle Lviv’in favorilerinden olacak.

Lviv Steak WineGörsel: http://www.experiencedelaneys.com/

 

Gün 2- Sabah:
Sarı Yakalıya yakışır bir başlangıç yap ve Baczewski’de keyifli bir açık büfe kahvaltının tadına var. Kim kahvaltıda köpüklü şarap içip piyano ve kuş sesleri eşliğinde huzur bulmak istemez ki? Kolunda tek seferde onlarca kadeh taşıyan, Lviv’de sunumsal şov denince aklımıza gelen garsonları da cabası. Açık büfe kahvaltıya yalnızca 120 Grivna (16 TL) vereceksin. Bu da bonus!

ScrabbleGörsel: Uzak Rota

 

Gün 2-Öğlen:
Şehirdeki en görkemli ve en modern mimarilerden birine sahip yapı, Potocki Sarayı’nı görmeden gitmek istemezsin. Şuanda Lviv Sanat Galerisi olarak hizmet veren bu sarayın içi kadar dışı da güzel. Özellikle hemen önündeki şemsiyeli cadde fotoğraf çekmeyi sevenlerin uğrak noktası.

Lviv Melek

Sanat keşiflerinden sonra tatlı molası için Lviv Handmade Chocolate’a gidebilirsin. Şehirde birkaç tane var ama favorimiz Rynok Meydanı’ndaki. Tam 5 katlı bir çikolata cenneti olan Handmade Chocolate’ta çatı katına çıkıp Lviv’i izlerken beyaz çikolata yemek tam bir sarı yakalı deneyimi.

 

Gün 2-Akşam:
Son gün son akşam en güzel şekilde harcanmalı. Şehrin en iyi şarap barı olarak bilinen “The Room” tüm ihtiyaçlara cevap verecek. Yeni insanlarla tanışmak, sohbet etmek; güzel keşiflerine kadeh kaldırmak için doğru yer burası.

Lviv Wine BarGörsel: https://www.drinkpreneur.com/

 

 

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın