Yukarı Çık
14 Ağu

Sarı Yakalı İçin 48 Saatte Paris Rehberi

Paris Kapak Foto

Paris her daim canlı; her daim keşfedilmeye hazır bir şehir. Tam da bu nedenle 48 saatte değil turistik aktiviteleri bitirmeyi Sarı Yakalı’ya layık bir keşif planlamak çok zor. Biz senin için çalıştık ve harika bir rehber hazırladık. 48 Saatte Paris rehberi biraz mutlaka yapılması gerekenleri bol bol da senlik rota & planları içeriyor. İyi Keşifler!

 

Gün 1- Sabah

Güne erken başla ve kalabalıkta tadı çıkmayacak olan birkaç turistik noktayı hızlıca bitir. Öğle saatlerinde Eiffel Kulesini insansız yakalamanın imkansızlığını iyi biliyoruz! Trocadero metro istasyonunda in ve tepeden Eiffel manzarasının tadını çıkar.  Burada meşhur merdiven pozunu vermeyi ve Instagram’a bol like’lı bir fotoğraf koymayı unutma.

DSC00102+

Buradan rotayı Arc de Triomphe ziyareti için Champ-Elysees’e çevirmeni öneririz. Eğer Paris’e tepeden bakmak için bir şansın varsa bu mutlaka Arc de Triomphe tepesinde olmalı, manzara eşsiz!

DSC00146+

 

Gün 1- Öğle

Klasik bir Paris öğle yemeği için yakındaki Le Relais De L’entrecote’u öneriyoruz. Harika soslu bir biftek yanında Chardonnay yudumlamak gerçek Parisli gibi hissetmeni sağlayacak.

Le Relais D'aGörsel: http://www.relaisdevenise.com

Dilersen buradan Louvre müzesine kadar yürüyebilir, yol boyunca Sen Nehri’nin arkadaşlığının tadını çıkarabilirsin. Öğleden sonranı meşhur Mona Lisa & Venus de Milo’yu ziyaret etmek ve sanata doymak için ayırmanı öneriyoruz. Müze çıkışı şehrin en iyi macaronu için Pierre Herme’e uğrayıp gül aromalı makaronla bambaşka bir deneyim yaşamalısın.

 

Gün 1- Akşam

Akşam yemeği için en iyi seçenek ise piknik. İstersen Eiffel’in etekleri altında istersen de Sen nehri gören herhangi bir park/yeşil alanda… Paris piknik deneyimini yaşamadan dönülmemesi gereken şehirlerden biri.

PiknikGörsel: Pinterest

 

Gün 2- Sabah

Alternatif bir rota izlemeni önereceğimiz ikinci günde Montmartre ve Le Marais adında iki farklı semti altına üstüne getireceksin.  Güne klasik Fransız kreplerine yeni bir yorum getiren, modern tasarımıyla da gönlünü kazanacak olan sevimli mekan La Creme de güzel bir kreple başla! Krepleri yedik diye de düşünme önünde tepenin üzerine kurulmuş bir semt olan Montmartre’ı keşif günü var!

La Creme De Paris

Ressamlar tepesi olarak da bilinen Montmartre’de ilk rota tabi ki beyaz bazilika Sacre Coeur. Buranın görkemi ve şehrin manzarası saatlerce oturup izlemelik fakat bizim o kadar vaktimiz yokJ

Semtin ara sokaklarına dalıp evlerin güzelliğinin keyfini çıkarıyoruz. Ressamların birlikte çizim yaptığı en kalabalık meydanı geçip La Maison Rose’u yani pembe evi buluyoruz.

 

Gün 2- Öğle

Öğle yemeğini Montmartre’nin en ikonik restoranlarından biri olan Le Consulat’ta midye & patates olarak yapmanı öneririz. Alternatif lezzet durağı ise semtin en iyi restoranı olarak bilinen Seb’on.

DSC00272+

Paris’in yeme içme ve moda trendlerine yön veren Le Marais semtine geçiyoruz. Alışveriş & tasarım dükkanları bakmak için harika bir semt olan Le Marais’te Merci, Tilt Vintage Paris 4th, Les Vignoles’e uğramadan dönme deriz!

 

Gün 2 – Akşam

Bölgenin en meşhur, şehrin en hip pizzacısı Ober Mamma’da akşam için rezervasyon yaptırabilirsin. Mozarellalarını dahi kendileri yapan bu mekânda günün yorgunluğu için bir kadeh & 4 peynirli pizza Paris’e yakışır bir kapanış olur.

Ober Mamma Pizza

Görsel: BigMama Group Official Page

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın