Yukarı Çık
28 Mar

Sarı Yakalılarla Söyleşiler: Tuna Patır

söyleona_röportaj_görseli

Bugün Pfizer’den Tuna Patır ile #sendromsuzpazartesiler’i ve tatil planlarını konuştuk!

Tuna Patır

Sevgili Tuna, seni daha yakından tanıyabilir miyiz? Nerede okudun, nerede, hangi pozisyonda çalışıyorsun?

İstanbul (Erkek) Lisesi üzerine Boğaziçi Üniversitesi’nde kimya mühendisliği okudum. Mezun olduktan hemen sonra, 2010 yılında Pfizer’de çalışmaya başladım ve hala orada çalışıyorum. Geçtiğimiz 6 yılda pazarlama ve strateji departmanları altında farklı görevlerde rol aldım, şu anda da pazarlamada Avrupa Peri-LOE Operasyon Lideri olarak görev yapıyorum.

Sen de tüm sarı yakalılar gibi Pazartesi Sendromunu yaşıyor musun?  Bu sendromu atlatmak için neler yapıyorsun?

Hafta sonunun bitmesi tabii ki çok tercih ettiğim bir şey değil, ama öyle dramatik bir Pazartesi sendromu yaşıyorum da diyemem. Beraber çalıştığım insanlarla vakit geçirmekten ve şirketin bize sağladığı çalışma ortamından keyif alıyorum ve mesai saatleri dışında işe çok vakit ayırmam da gerekmediğinden hafta içlerini de seviyorum. İşten veya ofiste bulunmaktan bunaldığım zamanlarda evden de çalışabiliyor olmam durumu daha da kolaylaştırıyor. Yine de iş-ev rutinini kırmak için hafta içleri kendime ait zamanları sevdiğim insanlarla keyifli ve dolu dolu geçirmek birinci önceliğim oluyor.

Kurumsal hayatta en çok kullandığın 3 cümleyi bizimle paylaşabilir misin?

_Benden istediklerin ekte. Bir yorumun var mı?

_Buna ayırabileceğimiz bir bütçemiz yok/kalmadı.

_Malzeme/materyal hala onayda bekliyor.

Bir girişim yapma şansın olsa, ne yapmak isterdin? Hayalinden biraz bahseder misin?

Birçok yaşıtımın aksine benim hayalim daha eski kafalı. Üretim yapmak isterdim. Ne ürettiğim çok önemli değil; pantolon düğmesi de olabilir, bisiklet yedek parçası da. Büyük hacimle çalışan, kaliteli ürünleri olan, ihracat da yapan güçlü bir firmam olsun isterdim. Şu an beni durduran faktör ise böyle bir firmayı kurmak için gerekecek büyük sermaye 🙂

Eline yüklü bir para geçse ve çalışmayı bırakabilsen nereye yerleşirdin? Ve nasıl bir hayat sürerdin? 

Avrupa veya Amerika’da iklimi güzel bir şehirde yaşamak isterdim. Roma, Barselona, Los Angeles veya Miami ilk aklıma gelenler. Sürekli farklı ülke ve şehirleri gezdiğim; tüm zamanımı hobilerime, aileme ve arkadaşlarıma ayırdığım bir hayatım olurdu.

Roma

Son yıllarda hangi şehirleri ziyaret ettin ve önünde hangi tatil planları var?

Eşim Lisya ile boş zamanımızın ve kazandığımız paranın önemli bir bölümünü başka ülkeleri görmeye harcadığımızı söyleyebilirim. 2015’te Los Angeles, Bordeaux, Paris, Amsterdam, Tel Aviv, Lizbon, Stockholm, Venedik, Floransa ve Milano’ya gittik. Yakın zamanda tekrar Milano’ya gideceğiz. Kopenhag, Berlin, New York bu sene görmeyi planladığımız diğer şehirlerden bazıları. Daha gezilecek çok yer var 🙂 İşim dolayısıyla da birçok başka ülkeye seyehat ediyorum. Madrid ve Amsterdam bu ay iş için 1-2 günlüğüne ziyaret edeceğim şehirler.

Hafta sonları seni hangi semtlerde ve mekanlarda görebiliriz? Özellikle neden buraları tercih ediyorsun?

Evimiz Ortaköy’de olduğundan Arnavutköy/Bebek ve Etiler/Ulus civarlarında çok zaman geçiriyoruz. Buralardan dışarı çıkmak istediğimizde Nişantaşı, Pera ve bazen Karaköy’e gidiyoruz. Özellikle yeni açılan ve hakkında güzel şeyler duyduğumuz restoranları denemeye çalışıyoruz. Yeni yerler dışında sevdiğimiz ve düzenli gittiğimiz restoran ve cafeler de var: Arnavutköy Balıkçısı, Arnavutköy Antica Locanda, Etiler All Sports, Pera Miss Pizza, Bebek Baylan, Nişantaşı Moc ilk aklıma gelenler. Gece çıkılacak keyif aldığımız pek mekan olmadığından 11-12 sonrasını genelde evde geçiriyoruz J

Bize birkaç tavsiyede bulunabilir misin?

#söyleona Pazartesi sendromu en iyi şekilde; Pazartesi akşamı için keyifli bir program ayarlayarak yenilir.

#söyleona bu aralar keyifli şarap içip, güzel müzik dinleyebileceğimiz mekan: Bebeköy Backbar (hafta içleri)

#söyleona önümüzdeki sezon için mutlaka bilet alınması gereken konser/festival Londra’daki Coldplay konseri!

Türkiye’de büyük konserlere gitmeyi RHCP konserindeki izdihamdan sonra bıraktık. Yurtdışında bir Coldplay konserine gitmek istiyoruz. Londra (16 Haziran), Berlin (29 Haziran) veya Kopenhag (5 Temmuz) şu ana kadar konuştuklarımız.

Teşekkürler!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın