Yukarı Çık
30 Ara

Sarı Yakalı’nın 2017 için to-do listesi

untitlyed

Yeni deneyimler yaşadığın unutulmaz bir sene olsun 2017!

Yeni yıl sana yeni deneyimler, anılar, ilhamlar getirecek. Bu sene yapmak istediklerin listesinde sadece spor yapmak, sağlıklı beslenmek gibi maddeler olmasın, daha büyük hayaller kur!

 

Kuzey Işıkları’nı gör

 

fotograf: theskepticsguide.org

fotograf: theskepticsguide.org

 

Herkesin hayatında en az bir kere yaşaması gereken bu deneyim için planlarını yapmaya başla! Mart – Nisan ve Eylül – Ekim aralığında artış gösteren kuzey ışıklarını çeşitli Kuzey Avrupa ülkesinden gözlemleyebilirsin. Laponya bölgesindeki  Kakslauttanen Arctic Resort’ta bu deneyimi cam bir igloo içinde yaşayabilirsin.

Bu gibi farklı deneyimler yaşayacağın oteller arıyorsan Avrupa Seyahatini Unutulmaz Kılacak 5 Otel yazımız sana yardımcı olacak.

 

Yeni insanlarla tanış

 

fotoğraf: eatwith.com

fotoğraf: eatwith.com

 

2017 farklı kültürlerden yeni arkadaşlıklar kurduğun bir sene olsun. Dünyaya bakışını değiştirmek için seyahatlerinde daha fazla kişiyle tanış. Bu konuda sana yardımcı olacak önerilerde bulunduğumuz farklı kültürlerle iletişim kurmanın eğlenceli yolları yazımıza bir bak.

 

Mutfakta daha çok vakit geçir

 

Fotoğraf: winespectator.com

Dışarıda daha az yiyip arkadaşlarını eve daha çok davet et. 2017’de mutfağın bir zorunluluk olmaktan çıkıp mutlu olduğun bir alana dönüşsün. Klasik tarifler denemek yerine konfor bölgenden çıkıp yeni lezzetler dene, bunun için lezzet burada kategorimizi mutlaka takip et.

 

IMDB Top 250 listesindeki eksiklerini tamamla

 

top250

Fotoğraf: listchallenges.com

 

The Shawshank Redumption’ın izledin mi pek ya Sunset Boulevard’ı? Kendine imdb top 250 listesini challenge edip tüm zamanların en iyisi kabul edilen filmlerden izlemediklerini tamamla. Bu film – şarap geceleri için daha çok bahane yaratmanı sağlayacak. 🙂

 

Bodegas Ysios Bağı’nı ziyaret et

 

fotoğraf: Bodegas Ysios buildipedia.com

fotoğraf: Bodegas Ysios buildipedia.com

 

Gezilecek yerler listene şarap bağlarını da ekle. Mimari, lezzet ve doğanın birleştiği bağlar seni hem dinlendirecek hem de ilham verecek. Örneğin buna İspanya’daki Bodegas Ysios bağını gezmek için bir plan yaparak başlayabilirsin.

 

Wicked Müzikali’ne biletini al

 

fotoğraf: overturecenter.org

fotoğraf: overturecenter.org

 

Broadway’in en ünlü yapımlarından Tony dahil 100’den fazla ödüllü müzikal, Wicked Türkiye’ye geliyor! Kötü cadının asıl hikayesini anlatan müzikali Ekim 2017’den itibaren Zorlu PSM’de izleyebileceksin. Şimdiden Ekim için heyecanlanmaya başlayabilirsin.

Bu yazımızda daha fazla 2017 etkinlik önerisi bulabilirsin.

 

İstanbul’u yeniden keşfet

 

fotoğraf: tooistanbul.com

fotoğraf: tooistanbul.com

 

2017’de sadece ev – iş – hep gittiğin mekanlar üçgeninde kalma, yaşadığın şehri yeniden keşfet. İstanbul’un gitmediğin noktalarına git sokaklarda kaybolup yeni mekanları deneyimle. Keşif turlarına eğer henüz gitme fırsatı bulmadıysan vintage kıyafet mağazalarının, yeni kafelerin, kitapçıların açıldığı Balat’tan başla.

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın