Yukarı Çık
2 Kas

Sarı Yakalı’nın İlham Verici Çalışma Ortamı

harper-and-harley_etsy_monochrome_lifestyle_office_desk_christmas_1-1

Sarı yakalı yaratıcı ürünler ve ufak dokunuşlarla çalışma ortamını güzelleştirmeyi bilir!

Ofis haftanın beş günü en çok vakit geçirdiğin yer. Her gün sıkıcı bir masaya oturmaktansa çalıştığın ortamı küçük değişikliklerle kendi zevkini yansıtacağın bir alana dönüştürebilirsin. Böylece her sabah masana oturduğunda kendini daha mutlu hissedeceksin, çalışma ortamında vakit geçirmek sana ilham verecek. İşte sana masan için birkaç öneri;

 

Teraryum

fotoğraf: muz.se

fotoğraf: muz.se

 

Teraryumların bu son senelerde çok popülerleşmesinin bir yana, masanda bir canlı yetiştirmek seni mutlu edecek. Şık bir cam fanus içinde dilediğin sukulenti zahmetsizce haftada bir defa sulayarak besleyebilirsin.

 

Takvim

fotoğraf: goodhoodstore.com

fotoğraf: goodhoodstore.com

 

Her ne kadar bilgisayarında ve telefonunda dijital takvimin olsa da masa üzerinde de sana yapacaklarını hatırlatacak bir analog takvimin mutlaka olmalı. Sıkıcı promosyon takvimler yerine kendine eğlenceli bir tane edinmelisin.

 

Ofis Aksesuarları

fotoğraf: independent.co.uk

fotoğraf: independent.co.uk

 

Zımba, makas, kalemlik ne kadar sıkıcı ve önemsiz elemanlar gibi dursa da her gün gözünün önünde duracak bu nesneler masanın bütün atmosferini değiştiriyor. Kırtasiyeden herhangi bir tanesini almak yerine sevdiğin tasarım mağazalarının ofis koleksiyonlarını takip edebilirsin. Örneğin Hay Design’ın masa aksesuarları aklını başından alacak güzellikte!

 

Masa Lambası

fotoğraf: ploypan.wordpress.com

fotoğraf: ploypan.wordpress.com

 

Çalışma ortamında en önemli elementlerden biri de ışık. Kendini sıkıcı ofis floresanlarına teslim etme; masanda seni mutlu edecek bir masa lamban olsun.

 

Saat

fotoğraf: cadomodern.com

fotoğraf: cadomodern.com

 

Ofisteyken en çok kafanı çevirip baktığın şeylerden biri saatken, neden sıkıcı düz bir saate bakmak zorunda kalasın ki? Seni çalışırken zamanın hızlı geçtiğine ikna edecek bir masa saati bulabilirsin!

 

Ajanda

fotoğraf: cadomodern.com

fotoğraf: cadomodern.com

 

Notlarını alacağın güzel bir ajanda sana yeni fikirler için ilham kaynağı olacak. Sanatçıların siyah deri defterlerinin geleneğini devam ettiren Moleskine’in defterleri hem çok kaliteli hem de minimal bir estetiğe sahip. Ama daha “stylish” bir seçenek arıyorsan Normann Copenhagen‘ın kırtasiye seriisine bakmalısın!

 

Çerçeve

fotoğraf: hipicon.com

fotoğraf: hipicon.com

 

Masanın üzerine sana sevdiğin anıları hatırlatacak fotoğraflarını koyabileceğin bir çerçeve koymayı unutma. Umbra’nın Tuckit çerçevesiyle çektiğin polaroid fotoğrafları, kartpostalları dilediğin gibi sergileyebilirsin.

 

Dünya Küresi

fotoğraf: red5.co.uk

fotoğraf: red5.co.uk

 

Biliyoruz ki bir sarı yakalı olarak aklın her zaman çıkacağın bir sonraki seyahatte. Seyahatlerini planlamak için, daha önce gittiğin yerleri işaretlemek için ya da sadece hayal kurmak için masana bir dünya küresi al. Üzeri tebeşirle yazılan ya da mantar küreler tam bu iş için uygun.

İlham verici masanda pazartesilerin çok daha sendromsuz geçeceğine eminiz. Pazartesi sendromunu yenmenin yollarını da buradan okuyabilirsin!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın